//

На 76-му Каннському кінофестивалі покажуть два фільми про Україну

Почати

На Каннському фестивалі відбудеться прем’єра двох фільмів, які представляють Україну.

Зокрема, йдеться про короткометражну драму української режисерки Анастасії Солоневич і польського режисера Дам’яна Коцура «Як це було» (As it was), яку покажуть у головному конкурсі короткометражних фільмів.

Події фільму відбуваються взимку 2023 року у Києві. Героїня фільму вперше після початку війни в Україні повертається додому з Берліну, де живе вже майже рік. Дорогою до Києва вона дізнається, що її родина приїде лише наступного дня. Тож Лера зустрічає свого друга Кирила, з яким проводить день, як колись до війни. Вранці дівчина зустрічає свою маму і сестру, і нарешті відчуває себе вдома. Але вона досі сумнівається, чи залишиться у Києві.

Фільм знімали у Києві та Берліні в січні 2023 року коштом Exa studio. Продюсер стрічки — Піотр Стечек. Головні ролі виконали Валерія Березовська та Кирило Земляний.

На 76-му Каннському кінофестивалі покажуть два фільми про Україну
Кадр із фільму «Як це було»

Ще один фільм, який покажуть на кінофестивалі, — повнометражна документальна стрічка «Звідки куди» (Skąd dokąd / In the Rearview) спільного виробництва Польщі, Франції та України про евакуацію українських біженців. Картину відібрали у програму Cannes ACID (Асоціація незалежного кіно та його розповсюдження), для якої щороку кінематографісти обирають дев’ять фільмів.

Стрічка розповідає про досвід українських біженців, які були змушені втікати від війни. Люди сідають в евакуаційний автобус і розповідають про те, що довелось пережити. За кермом сам режисер — Мачек Хамела, який на початку вторгнення волонтерив в Україні. Він везе героїв якомога далі від війни та допомагає їм врятуватися.

На 76-му Каннському кінофестивалі покажуть два фільми про Україну
Кадр із фільму «Звідки куди»