На Каннському фестивалі відбудеться прем’єра двох фільмів, які представляють Україну.
Зокрема, йдеться про короткометражну драму української режисерки Анастасії Солоневич і польського режисера Дам’яна Коцура «Як це було» (As it was), яку покажуть у головному конкурсі короткометражних фільмів.
Події фільму відбуваються взимку 2023 року у Києві. Героїня фільму вперше після початку війни в Україні повертається додому з Берліну, де живе вже майже рік. Дорогою до Києва вона дізнається, що її родина приїде лише наступного дня. Тож Лера зустрічає свого друга Кирила, з яким проводить день, як колись до війни. Вранці дівчина зустрічає свою маму і сестру, і нарешті відчуває себе вдома. Але вона досі сумнівається, чи залишиться у Києві.
Фільм знімали у Києві та Берліні в січні 2023 року коштом Exa studio. Продюсер стрічки — Піотр Стечек. Головні ролі виконали Валерія Березовська та Кирило Земляний.

Ще один фільм, який покажуть на кінофестивалі, — повнометражна документальна стрічка «Звідки куди» (Skąd dokąd / In the Rearview) спільного виробництва Польщі, Франції та України про евакуацію українських біженців. Картину відібрали у програму Cannes ACID (Асоціація незалежного кіно та його розповсюдження), для якої щороку кінематографісти обирають дев’ять фільмів.
Стрічка розповідає про досвід українських біженців, які були змушені втікати від війни. Люди сідають в евакуаційний автобус і розповідають про те, що довелось пережити. За кермом сам режисер — Мачек Хамела, який на початку вторгнення волонтерив в Україні. Він везе героїв якомога далі від війни та допомагає їм врятуватися.

- Цьогорічний Каннський кінофестиваль стане вже 76-м. Він триватиме з 16 до 27 травня. Це перший фестиваль, президенткою якою буде жінка — Айріс Кноблох.
- Раніше у Каннах оголосили конкурсну програму кінофестивалю, в якій нарахували рекордну кількість жінок-режисерок.
- На торішньому Каннському кінофестивалі відбулась світова премʼєра фільму «Бачення метелика» українського режисера Максима Наконечного. Стрічка була представлена у секції «Особливий погляд». Перед показом команда фільму влаштувала перформанс, вийшовши на червону доріжку під звуки сирени з плакатами «Росіяни вбивають українців. Ви вважаєте образливим і тривожним говорити про цей геноцид?» Обличчя учасників акції були закриті постерами з написами «чутливий контент».