У Києві в сквері імені Марії Заньковецької на вулиці Велика Васильківська висадили магнолії, щоб зібрати гроші на закупівлю жіночих літніх берців.
П’ять дерев висадили учасниці руху VETERANKA разом із представниками благодійного фонду «Парк Перемоги» та працівниками комунального об’єднання «Київзеленбуд». Біля кожного дерева можна знайти таблички з QR-кодом для донатів.
«Мета цієї ініціативи — збір коштів на літні тактичні берці для жінок-військовослужбовиць, які служать на передовій. Донори, які долучаються до збору, в процесі здійснення донату, мають можливість додати свій особистий напис на таблички, які ми встановлюємо під висадженими магноліями. Підтримати збір можна двома способами: онлайн, обравши відповідний проєкт на нашому сайті або скануючи QR-код на встановленій в сквері табличці», — розповів засновник фонду «Парк Перемоги» Андрій Свинаренко.
Кожна магнолія матиме список поважних донорів, що буде внесений до біографії дерева.
На передових позиціях фронту служать парамедикині, аеророзвідниці, кулеметниці, штурмовички, які понад 17 годин на добу перебувають в окопах, на бойових позиціях в екстремальній місцевості. Одна висаджена магнолія закриває потреби одразу декількох військовослужбовиць руху VETERANKA. Якісне тактичне взуття дасть можливість врятувати більше поранених і крокувати швидше звільненими територіями. Крім врахування анатомічних особливостей жіночої стопи, взуття захищає від води, вогню, цвяхів та підтримує гомілкостоп під час перенесення важких вантажів в амуніції.
На кожне дерево військовослужбовиці та волонтерки руху VETERANKA пов’язали синьо-жовті стрічки.
«Сквер Марії Заньковецької — символічна, жіноча локація для нашого руху. Магнолії одночасно слугуватимуть як віра у майбутнє та процвітання нашої держави. Як доказ того, що весна приходитиме щороку і наші посестри зроблять все для того, щоб українські діти гуляли серед квітучого ароматного саду під мирним небом», — наголосила ветеранка-стрільчиня Ніна Прокоп’єва.
- Наразі у ЗСУ служать 41 тисяча жінок, ще близько 19 тисяч є цивільними працівницями, які працюють задля потреб армії. Безпосередньо у бойових діях бере участь близько 5 тисяч жінок.
- Проте в Україні наказом Міністерства оборони затверджено лише чоловічий стандарт військової форми. Для жінок передбачено лише парадний та повсякденний варіанти. Це створює низку незручностей для військовослужбовиць. Їм доводиться ушивати чи взагалі перешивати форму під себе, оскільки на жінках форма не сидить так, як має, адже пошита для чоловічої фігури. Така ж сама ситуація з білизною, яку видають військовим. Пошиттям та забезпеченням військовиць формою почали займатися волонтери, зокрема, ГО «Землячки». Також вони допомагають воячкам із засобами гігієни.
- 21 грудня у Києві вперше показали, як виглядає жіноча військова форма та амуніція, яку за міжнародними стандартами розробив та відшиває проєкт Arm Women Now.
- Раніше в Україні видали збірку коміксів, що містить шість історій українок, які пов’язані з російсько-українською війною, «Війна очима жінок». Всі гроші з продажів передадуть благодійному фонду, що займається пошиттям жіночої форми для ЗСУ.
Фото: Олександра Злуніцина: VETERANKA