/

Гендерно рівні уроки трудового навчання школярів у Львові: хлопці роблять манікюр, а дівчата ремонтують авто

Почати
/
3 хв на читанння

У Львові заклади профтехосвіти проводять уроки трудового навчання, не поділяючи школярів за гендерним принципом: хлопці вчаться робити манікюр та зачіски, а дівчата — ремонтувати авто.

У пресслужбі Львівської міської ради розповіли, що нову модель функціонування закладів освіти розробили наприкінці 2022 року. Зокрема, вона передбачає популяризацію закладів професійно-технічної освіти та налагодження співпраці між школами й училищами.

Наразі близько третини львівських учнів 6–9 класів у межах уроків трудового навчання вже відвідують майстер-класи та заняття в закладах профтехосвіти. Зокрема, перед Великоднем вище професійне училище №29 провело заняття у різних майстернях для майже 40 учнів 8-го та 9-го класів зі школи №34.

«Вони на базі наших навчально-практичних центрів перукарського мистецтва, автомобільного транспорту та харчових технологій проводять цікаві уроки трудового навчання. Діти приходять до нас, пробують різні професії, їм дуже цікаво. Можливо, серед цих школярів є наші майбутні учні», — розповіла заступниця директора з навчально-виховної роботи училища Наталія Комарницька.

Під час занять група хлопців і дівчат випікала і прикрашала паски, окремо дівчата демонтували колесо в авто, замінювали масло і повітряний фільтр, а хлопці робили манікюр та масаж рук, заплітали волосся.

«До нас прийшли хлопці зі школи, яким ми показали, як у волосся вплітається канекалон, як плести різні косиці, розповіли про різний догляд за волоссям як для жінок, так і для чоловіків. Школярі спробували на собі професію перукаря. Спочатку їм було важко, але під кінець заняття вже чудово все вдавалось», —зазначила майстриня виробничого навчання училища Ірина Гладиш.

За словами самих дітей, такі уроки трудового навчання їм дуже подобаються, адже вони можуть спробувати різні професії, отримати якісні практичні навички та весело провести час.

«Сьогодні я вчуся робити манікюр. Це досить цікаво. Мені не було важко, бо нам спочатку про все детально розповіли, а потім показали, як правильно робити», — поділився дев’ятикласник Данило Пазуняк.

«У рамках уроку трудового навчання ми прийшли на базу училища, щоб навчитись, як правильно демонтувати колесо, змінювати фільтри та масло в автомобілі. Раніше я не мала подібного досвіду, але мені дуже сподобалось. Найцікавіше було міняти масло», — розповіла учениця дев’ятого класу Ліля Олійник.