У Києві відкрили нову виставку картин народної художниці Марії Примаченко

Почати
2 хв на читанння

У Києві відкрилася нова виставка творів української народної художниці Марії Примаченко із циклу «Людям на радість».

Вперше роботи мисткині представлені в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.

Виставкова експозиція презентує 22 твори з музейної колекції, серед яких — «Слава України» (1965), «Домашні маки» (1965), «Гості у лева» (1963), «Ведмеді на пасіці» (1965), «Калинові береги» (1966) та інші.

У картинах Марії Примаченко закарбувалися жива стихія народного мистецтва, пісенний фольклор, легенди поліського краю. Створивши власний мистецький стиль, у межах якого нескінченні варіанти декоративних, орнаментальних, жанрових і пейзажних композицій з квітами, птахами та звірами, художниця формувала на папері потужне емоційне середовище, наповнювала його довершеною красою.

Виставка робіт Примаченко триватиме до 31 травня, вартість квитка для дорослих — 50 гривень, для дітей — 20 гривень.

 

  • Марія Примаченко — одна з найвідоміших представниць «наївного мистецтва». Все життя вона прожила у селі Болотня на Київщині, де почала розписувати стіни будинків. Невдовзі унікальний стиль художниці підкорив Париж, Лондон, Монреаль і Прагу. Примаченко була вшанована ЮНЕСКО, її творами захоплювалися Пабло Пікассо та Марк Шагал. За своє життя художниця створила понад 3000 робіт, зокрема 800 картин, на жодній із них немає однакових фантастичних звірів чи орнаментів на їхніх вишиванках.
  • За свій цикл робіт «Людям на радість» художниця отримала звання лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка. Повний цикл експонувався на виставці номінантів 1966 року в Києві у Спілці художників України.
  • Раніше за мотивами картин Марії Примаченко створили благодійну колекцію мерчу, гроші з прибутку витратять на будівництво багатофункціонального артцентру та музею Примаченко в її рідному селі Болотня Київської області, а також на мурали на стінах клініки «Охматдит» у Києві.

Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва