Українська спортсменка, танцівниця і хореографиня Олена Шоптенко до роковин повномасштабного вторгнення росії в Україну станцювала на атомній електростанції в Австрії, присвятивши свій танець українським жінкам та їхнім дітям.
Чуттєвий танець під пісню Iron Sky шотландського виконавця Паоло Нутіні зняли на АЕС Kernkraftwerk Zwentendorf.
«Ніяких слів не буде достатньо. Це був рік неначе у атомному реакторі», — написала під відео Шоптенко.
Переглянути цей допис в Instagram
За словами танцівниці, цим проєктом вона прагне закликати українців продовжувати рух, незважаючи на будь-які труднощі, та підтримувати ментальне здоров’я з вірою в краще майбутнє.
«Минає рік повномасштабного російського вторгнення, коли кожен українець та українка почуваються так, ніби перебувають в атомному реакторі. Страх і небезпеку відчувають усі: громадяни, що перебувають в Україні, мешканці тимчасово окупованих територій, а також ті, хто вимушено виїхав за кордон і хвилюється за своїх близьких, які залишилися вдома під загрозою ракетних атак. Саме тому ми обрали таку символічну локацію», — розповіла танцівниця.
Шоптенко зазначила, що за допомогою танцю завжди передавала свої емоції, коли не могла підібрати слова.
«Зараз це буквально моє спасіння, віддушина і спосіб відновитися і йти далі. В цій відеороботі за допомогою мови танцю я показую власні почуття, що відгукуються в серцях мільйонів українців. Творчий відеопроєкт на атомній електростанції — практичне втілення культурної дипломатії та нагадування світові про рік від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Під час війни дуже важливо піклуватися про себе й інших, допомагати одне одному, виявляти емпатію. Ми єдині, хто попри війну продовжує рух і розвиток, переживаючи схожі емоції. Разом із підтримкою об’єднаного європейського суспільства українці витримають усі випробування, переможуть та стануть ще сильнішими», — наголосила вона.
- Раніше творці українського анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» випустили емоційне відео до роковин початку повномасштабної війни, присвячене незламним українцям.
- Українські креативники разом із британським поетом Гаррі Бейкером створили оду українському спротиву — книжку-поему Not Little Things. До роковин початку повномасштабного вторгнення росії відкрито передзамовлення на лімітоване видання. У книжці зібрано сотні наснажливих історій українців, кожна з них доповнена QR-кодом і веде на окрему сторінку онлайн-архіву Not Little Things, який стане основою для літопису українського спротиву.
- Українські студенти, які навчаються за кордоном, створили проєкт «Невидані дипломи» — виставку невиданих дипломів студентів, які загинули під час повномасштабної війни росії проти України, так і не ставши випускниками.