Всесвітньо відоме видавництво Thieme, яке випускає навчальну, довідкову та наукову літературу, зокрема медичні книжки, журнали та атласи, додало до тритомного «Атласу з анатомії» нові детальні ілюстрації клітора.
Про це повідомила на своїй сторінці у Twitter акушерка та активістка Джессіка Пін, яка присвятила кампанії про включення анатомії клітора в медичну програму понад п’ять років, а два роки безпосередньо зв’язалася з редакторами атласу.
«Незабаром до онлайн-видання буде додано детальну анатомію клітора, хоча вона була виключена з фізичного атласу англійською мовою 2023 року. Повільний процес», — написала вона.
За словами Джессіки Пін, нові навчальні розділи з «Атласу анатомії» Thieme також міститимуть огляд реконструктивної хірургії для жіночого обрізання.
«Ці ілюстрації справді допомагають зрозуміти, що саме передбачають ці операції, що, сподіваюся, запобігатиме плутанині щодо того, що дійсно можна відновити, а що ні», — додала вона.
Наразі ілюстрації створено лише німецькою мовою, незабаром їх перекладуть англійською.
The new learning units from Thieme’s Atlas of Anatomy also include an overview of reconstructive surgery for FGM.
These illustrations really help clarify what exactly these surgeries entail, which hopefully prevents confusion over what can really be restored and what can’t. pic.twitter.com/hDITov0DIh
— Jessica Pin (@MediClit) February 17, 2023
Джессіка Пін бореться за те, щоб підручники та довідники надавали коректну інформацію про анатомію жінок, адже некоректна інформація може призвести до жахливих наслідків.
Зокрема, у своєму блогу вона наголошувала, що медична література не надає в достатньому обсязі інформацію про жіночі статеві органи. Як приклад, окрім атласу Thieme, вона наводила «Клінічний атлас анатомії людини» Йоганнеса Соботти (Sobotta Clinical Atlas of Human Anatomy), що внесений до переліку 10 найкращих підручників з анатомії для студентів-медиків, «Анатомію Грея: Анатомічні основи клінічної практики» (Gray’s Anatomy: Anatomical Basis for Clinical Practice), англомовний вебресурс для лікарів та інших професіоналів галузі охорони здоров’я, на якому розміщують оригінальні статті, Medscape та багато інших.
«1238 слів присвячено опису чоловічих статевих органів та 538 слів — жіночих. 527 слів описують статевий член, 85 слів — клітор. Анатомію чоловічих геніталій ілюструють сім зображень, жіночі геніталії — лише два. Детально описана анатомія статевого члена, включаючи нерви і судини. Детальну анатомію клітора оминули. Єдине клінічне зауваження щодо клітора — він може бути занадто великим. Ерекція та еякуляція описані щодо чоловіків (додатково в розділах про внутрішні чоловічі статеві органи). Жодної згадки про роль клітора чи інших зовнішніх жіночих статевих органів у жіночому оргазмі чи сексуальній реакції, окрім збудження, немає», — писала вона про сучасний атлас анатомії Sobotta.
- Раніше DIVOCHE.MEDIA разом із Медичною лабораторією CSD зібрали найпоширеніші запитання про аналізи і здоров’я та створили серію матеріалів: «Гінекологія», «Онкологічні захворювання» та «Здоровий спосіб життя».