/

Ексрадник Офісу президента Олексій Арестович отримав антипремію «Сексист року»

Почати
/
2 хв на читанння

Колишній позаштатний радник Офісу президента України Олексій Арестович здобув антипремію «Сексист року».

Нагороду він отримав від кампанії «Сексизм патруль», заснованої активістками «Гендер в деталях».

«Олексій Арестович (блогер, політичний діяч), який, здається, в цьому році пробіг марафон по диким та ганебним висловлюванням. Наприклад, він образився на активіст(ок) та почав їх обзивати у своїх соцмережах, а ще ляпнув, що гомосексуальність — це девіація», — вказано в описі до номінанта.

На другому місці за результатами голосування, які проводили в телеграм-каналі «Гендеру в деталях»,  опинився блогер та політтехнолог Володимир Петров за його негатив у бік жінок, феміністок і обливання брудом авторок ютуб-каналу «Палає».

Третє місце посів «5 канал», який випустив скандальний календар з оголеними журналістками.

На четверте учасники голосування помістили музичний гурт Kalush та репера Skofka, які використали в своїй пісні дивний сексистський рядок: «Воля — це дівчина, що любить дім, тільки руским би не дала». Згодом музиканти попросили вибачення та намагалися пояснити, що саме мали на увазі.

Останнє, п’яте, місце здобув колишній гендиректор Yakaboo Іван Богдан, який сказав, що жінки купують книжки на гроші своїх чоловіків, а після свого сексистського «жарту» звільнився.

 

  • Наприкінці 2022 року Інститут масової інформації провів дослідження щодо присутності жінок у медіа. За даними ІМІ, протягом кількох місяців від початку повномасштабної війни в українських медіа тривало «сексистське затишшя» — редакції майже не публікували принизливих текстів та заголовків про жінок. Проте тепер видання поступово повертаються до «жовтих» практик. До того ж онлайн-медіа в середньому зараз цитують експерток лише у 12,5% матеріалів. Це найнижчий показник із 2014 року.

Фото: Гендер в деталяхOleksandr Grekhov