Бренд S-cape презентував колекцію дизайнерських патчів Sila Ptakha, натхненну колекцією Музею Івана Гончара

від | 01.02.2023 | Новини, FITTING ROOM

Час читання: ( Кількість слів: )

Бренд верхнього одягу та аксесуарів S-cape випустив серію дизайнерських патчів Sila Ptakha, створену за мотивами давніх зразків вишивки з фондів Музею Івана Гончара.

Ідея проєкту виникла в засновниць S-cape понад два роки тому, а робота над ним стартувала на початку осені 2022 року. Перша колекція нараховує п’ять патчів-нашивок, натхненних вишитим доробком Полтавщини, Буковини, Київщини, Поділля та Чернігівщини.

Бренд S-cape презентував колекцію дизайнерських патчів Sila Ptakha, натхненну колекцією Музею Івана ГончараБренд S-cape презентував колекцію дизайнерських патчів Sila Ptakha, натхненну колекцією Музею Івана ГончараБренд S-cape презентував колекцію дизайнерських патчів Sila Ptakha, натхненну колекцією Музею Івана ГончараБренд S-cape презентував колекцію дизайнерських патчів Sila Ptakha, натхненну колекцією Музею Івана ГончараБренд S-cape презентував колекцію дизайнерських патчів Sila Ptakha, натхненну колекцією Музею Івана Гончара

«Ми постійно міркуємо над тим, як зробити наші речі більш кастомізованими, особливими для кожного покупця. Так з’явилась думка про створення тематичних патчів-нашивок, якими б кожен охочий міг прикрасити свою парку, дощовик чи аксесуар S-cape. А коли ми натрапили на світлини з оцифрованих фондів Музею Івана Гончара, де були зображені стародавні неймовірно красиві зразки вишитих сорочок, рушників, народного одягу, то зрозуміли, що хочемо присвятити вишивці окрему колекцію», — розповідають засновниці S-cape Оксана Свентах та Наталя Алексєвич.

За їхніми словами, розробляючи колекцію, вирішили розкрити ідентичність кожного етнографічного регіону України через характерну для нього орнаментику. Щоб підкреслити цей символізм, запрошена ілюстраторка Марія Кінович запропонувала використати в усіх патчах образ птаха.

«Коли дивишся на зразки вишивки різних регіонів, то майже у кожному з них трапляється образ пташки. Мені здалось цікавим показати різницю в зображенні цих птахів, адже це і щось об’єднувальне, і різноманітне водночас. А ще пташка — це персонаж: через неї набагато легше передати характер, з яким людина себе асоціює, що полегшує їй вибір. Через гру з деталями та кольорами нам вдалось створити власну інтерпретацію вишитого доробку, представленого в оцифрованих фондах Музею Івана Гончара», — додала дизайнерка колекції Марія Кінович.

У Музеї Івана Гончара зауважили, що, працюючи над оцифруванням колекції, ставили собі за мету не лише зберегти експонати, а й створити можливість вільного доступу до культурної спадщини.

«Адже найголовніше для традиційної культури, для її сприйняття в суспільстві — це її поширення, широкий застосунок, актуальність для нових поколінь. Радіємо, що дигітально колекція музею продовжує жити та надихати інших, що надбання наших предків стає відправною точкою для починань сучасників. Особливо зараз, коли вкотре в історії намагаються знищити нашу спадщину та ідентичність. Маленькі елементи стилізованих пташок з традиційних орнаментів різних етнографічних регіонів — влучне нагадування про своє коріння у повсякденності», — розповіли наукові співробітники музею.

Згодом S-cape планує доповнити колекцію іншими патчами, присвяченими решті етнографічних регіонів України. Щоби кожен, купуючи річ бренда, міг обрати до неї відповідний патч, засвідчуючи пам’ять і гордість за свою спадщину.

Колекція патчів представлена на офіційному сайті S-cape. Вартість патча — 250 гривень.

 

  • Раніше український бренд Support by Poustovit у колаборації з громадською організацією «Жіночий ветеранський рух» створив капсульну колекцію, яка представлена білими худі й футболками з написом «За майбутнє України / За тих, хто боронить» та Fighting red / Memorizing black і принтом червоно-чорного прапора. 30% від прибутку з продажу речей перерахують на потреби жінок на фронті. Обличчями колекції стали заступниця голови «Жіночого ветеранського руху», парамедикиня-доброволиця Катерина Приймак та членкиня ЖВР, полковниця Катерина Корнієнко, яка вже понад 20 років служить у ЗСУ та з 2015-го бере участь у бойових діях.
  • Раніше команда Platfor.ma разом із українськими майстринями до Дня Соборності України створила колекцію светрів, шарфів та шкарпеток, присвячених українським регіонам, під назвою «Україна». Всі речі продадуть на аукціоні, а гроші передадуть на благодійність.
  • Львівська студія вишивки Hoyra оголосила збір на Kickstarter для запуску колекції унісекс-жилетів та аксесуарів. Бренд хоче показати світу, що таке свобода відрізнятися та боротися за свою ідентичність.
  • Українська співачка Тіна Кароль разом із вітчизняним масмаркет-брендом One by One створили патріотичну колекцію одягу, щоб зібрати гроші для українських військовослужбовиць. Слоган і головний меседж колекції — «Вільні створювати одну історію». До лінійки увійшли трикотажні костюми та сукні, кардигани, на яких зображено принт із абревіатурою ЗСУ, а також трендові балаклави, джинсова максіспідниця та багато іншого.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

В Україні запустили соціальну кампанію «Відбудуймо країну доступною для кожного», метою якої є інклюзивна відбудова українських міст та підтримка маломобільних груп населення. Ініціатором кампанії є неурядова організація...

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Українська співачка Alina Pash випустила пісню та Lyric-відео, присвячені всесвітньо відомій гуцулці Марії Кречунєк, яку називали Чукутихою. Жінка заробляла на життя співами на святах. Подейкують, що Чукутиха знала так...