Саллі Азар на церемонії висвячення

В Єрусалимі палестинка вперше стала пасторкою на Святій Землі

Почати
4 хв на читанння

У Єрусалимі в лютеранській церкві висвятили першу палестинську жінку-пастора на Святій Землі. Нею стала місцева мешканка Саллі Азар.

Про це повідомляє BBC.

«Я сподіваюся, що багато дівчат і жінок дізнаються, що це можливо, і що інші жінки в інших церквах приєднаються до нас. Я знаю, що це займе багато часу, але я думаю, що буде цікаво, якщо це зміниться в Палестині», — сказала пасторка.

Саллі Азар була висвячена її батьком, єпископом Сані Азаром. Вона запевняє, що, хоча батьків приклад її надихав, вивчати теологію жінку ніколи не змушували: «Це те, чого я хотіла, моє покликання».

Як пасторка, вона виконуватиме різні обов’язки, включаючи ведення служб і вивчення Біблії в Єрусалимі та Бейт-Сахурі (Палестина), на окупованому Західному березі, для англомовних конгрегацій.

Прихильники преподобної Азар вважають, що вона є тією людиною, яка здатна кинути виклик стереотипам і зламати шаблон.

На думку лютеранського пастора з Віфлеєму та Бейт-Сахура Мунтера Ісаака, який написав книгу арабською мовою про лідерство жінок у Біблії та на підтримку посвячення жінок у сан, «це великий, великий день для життя нашої Церкви, це важливий крок вперед».

«Ми приймаємо жінок-служителів, ми приймаємо жінок-професорів, жінки роблять нам хірургічні операції, і дивно, що досі доводиться сперечатися, що жінки можуть викладати Біблію чи здійснювати таїнства. Це говорить мені про те, що, незважаючи на прогрес, якого ми досягли як палестинці, коли йдеться про розширення прав і можливостей жінок і прав жінок, ще є над чим працювати», — сказав він.

Наразі на Близькому Сході окрім Саллі Азар висвячені в пастори ще чотири жінки — одна в Сирії та три у Лівані, також відомо, що принаймні одна палестинка служить у США.

Християни становлять меншість на Палестинських територіях, в Ізраїлі та Йорданії. Більшість християн тут належать до греко-православної та латинської католицької церков, які не допускають жінок-священиків. Проте за останні кілька десятиліть висвячення жінок відбувається у все більшій кількості протестантських церков. Вони мають невеликі місцеві конгрегації та керують школами та лікарнями на Святій Землі.

 

  • У липні 2022 року Папа Римський Франциск уперше призначив трьох жінок до Департаменту в справах єпископів Ватикану.
  • Тим часом в Афганістані права жінок знову опинилися під загрозою після захоплення влади в країні угрупованням «Талібан». Жінкам забороняють виходити з дому без супроводу чоловіка, займатися спортом, навчатись у змішаних класах, працювати і навіть одягатися за власним бажанням, зокрема, вимагають носити паранджу. Міжнародна спільнота піддає критиці обмеження прав жінок в Афганістані й вимагає від талібів змінити свою політику. Водночас у «Талібані» заявляють, що поважають права жінок відповідно до свого тлумачення ісламського права.
  • 20 грудня таліби заборонили жінкам здобувати університетську освіту, а за декілька днів — наказали всім місцевим і міжнародним неурядовим організаціям припинити співпрацю з жінками, інакше їх можуть позбавити ліцензії на діяльність. Через це низка міжнародних неурядових організацій, які займаються питаннями у галузях охорони здоров’я, освіти, у питаннях захисту дітей, забезпечення продуктами харчування в умовах різкого погіршення гуманітарної ситуації тощо, призупинили роботу в Афганістані.

Фото: скриншот з відеотрансляції церемонії висвячення Саллі Азар