Крилатий кінь Марії Примаченко

У київському ботанічному саду «ожили» фантастичні звірі з картин Марії Примаченко

Почати
1 хв на читання

У Києві в Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка Національної академії наук України «оселилися» фантастичні звірі з картин української художниці Марії Примаченко.

Містичні істоти є героями доповненої реальності AR-проєкту туристично-культурного хабу «Київ Цифровий», яких можна побачити, відсканувавши QR-коди, розміщені у ботсаду.

Чудернацькі мешканці — крилатий кінь, диво-птах та рожевий добрий лев із синьою гривою — з’явилися до дня народження видатної художниці.

  • Марія Примаченко — одна з найвідоміших представниць «наївного мистецтва». Все життя вона прожила у селі Болотня на Київщині, де почала розписувати стіни будинків. Невдовзі унікальний стиль художниці підкорив Париж, Лондон, Монреаль і Прагу. Примаченко була відзначена Шевченківською премією та вшанована ЮНЕСКО, її творами захоплювалися Пабло Пікассо та Марк Шагал. За своє життя художниця створила понад 3000 робіт, зокрема 800 картин, на жодній із них немає однакових фантастичних звірів чи орнаментів на їхніх вишиванках.

Фото: Валентина Слюсар: Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН України