Картину Марії Примаченко продали за півмільйона доларів

від | Тра 6, 2022 | Фемкульт, Новини

Картину Марії Примаченко «Квіти виросли біля четвертого блоку» продали на благодійному аукціоні за півмільйона доларів. Гроші підуть на потреби ЗСУ. Вперше за історію благодійних аукціонів українську картину було продано за таку ціну. Переможець — українець з-за кордону.

Полотно знаходилося у приватній колекції. Волонтер-водій штабу Фонду Сергія Притули, а в мирному житті колекціонер Ігор Понамарчук разом з дружиною подарували картину з сімейної колекції. Директорка приватного музею «Духовні скарби України», дружина Ігоря Дар’я Добріян розповіла, що їхня сім’я ніколи б не продавала цей твір, якби не війна.  Родина Марії Примаченко підтримала благодійний аукціон і відмовилася від роялті з продажу картини на користь ЗСУ.

У лютому снаряд влучив у будівлю музею в селищі Іванків, де зберігалися картини Марії Примаченко. Писали, що разом із музеєм згоріли й роботи художниці. Виявилося, що їх вдалося врятувати.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений War. Stories from Ukraine (@war.stories.from.ukraine)

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!