Росіянку, через яку королева Данії відмовилася підтримувати Премію Андерсена, відправили у відставку

від | 10.01.2023 | Новини, Війна в Україні

Час читання: ( Кількість слів: )

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) оголосила про відставку російської ілюстраторки Анастасії Архіпової з посади голови журі Премії Ганса Крістіана Андерсена.

Про своє рішення Виконавчий комітет та президентка IBBY Сільвія Варделл повідомили 10 січня.

«Анастасія Архіпова була обрана демократичним шляхом головою журі Премії Андерсена 2024 року під час 38-ї Генеральної асамблеї конгресу IBBY, що проходить раз на два роки, в Малайзії у вересні 2022 року в присутності 42-х представників національних секцій IBBY. Не було жодного заперечення щодо її висунення і жодного заперечення не було під час її обрання. Тим не менш, вона [Архіпова — прим.ред.] уважно ставиться до думки спільноти. Тож, оскільки вона усвідомлює важливість роботи IBBY та її авторитет у світі, подала заяву про відставку з посади голови журі Премії Ганса Крістіана Андерсена 2024 року, яка була прийнята Виконавчим комітетом IBBY», — йдеться в повідомленні.

Наразі головою журі тимчасово призначили колишню виконавчу директорку IBBY Ліз Пейдж, яка буде адмініструвати процес.

«IBBY рішуче та однозначно засуджує військову агресію росії проти України. Всесвітня спільнота IBBY підтримує Українську національну секцію IBBY в її роботі на благо дітей та родин. Наразі IBBY опублікувала дві публічні заяви (з ними можна ознайомитися тут і тут), підтверджуючи цю позицію, а також брала активну участь у підтримці проєктів, які допомагають українським біженцям у Польщі, і буде ще більше проєктів», — додали в організації.

Водночас в IBBY наголосили, що глибоко переконані в тому, що «нікого не можна судити за національністю чи за діями уряду».

«Протягом останніх 70 років члени IBBY з усього світу працювали над досягненням спільних цілей, незважаючи на політичні перешкоди, фінансові кризи чи лють природи. Ми продовжуємо підтримувати принципи IBBY і прагнемо об’єднувати книжки та дітей, незалежно від країни, уряду чи громадянства», — вказано у спільній заяві Виконавчого комітету та президентки IBBY Сільвії Варделл.

  • Премію Ганса Крістіана Андерсена присуджують раз на два роки. Раніше її отримали, зокрема, Астрід Ліндгрен, Туве Янссон, Марі-Од Мюрай, Сюзі Лі. IBBY — некомерційна організація, заснована в 1953 році, яка має представництва у 80 країнах.
  • 18 листопада IBBY оголосила список журі, яке очолила російська ілюстраторка Анастасія Архіпова. Після цього низка представництв IBBY, зокрема у Швеції, Норвегії, Фінляндії, Литві, Латвії, Естонії, Бельгії, Молдові та Україні почали вимагати відправити її у відставку.
  • 4 січня на сайті данського представництва IBBY була опублікована заява, в якій підтверджується засудження незаконного вторгнення росії в Україну. Також правління IBBY Denmark звернулося до IBBY International, закликавши їх усунути з посад голову журі Премії Анастасію Архіпову та віцепрезидента міжнародної ради Дениса Безносова, який працює в російській державній дитячій бібліотеці в москві.
  • Після цього королева Данії Маргрете ІІ відмовилася від патронату над Премією Ганса Крістіана Андерсена.

Фото: Facebook Анастасії Архіпової

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році було вбито найбільшу кількість журналісток за п’ять років, Іран став першою країною у світі за кількістю ув’язнених медійниць, а у Туреччині правозахисники зафіксували щонайменше 150 випадків тиску на...

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Андрія Ярину та його товариша Ярослава Домбровського взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Про це з зали Шевченківського райсуду Києва...

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі стався черговий скандал через відмову лікарів робити аборт постраждалій від зґвалтування. Ситуацію погіршує те, що...