На знімальних майданчиках найкасовіших фільмів знижується кількість жінок — дослідження

від | 03.01.2023 | Новини, Вісник сексизму

Час читання: ( Кількість слів: )

Жінки та представники різних рас дедалі менше залучені до створення найкасовіших фільмів у Голлівуді.

Такі результати аналізу за 2022 рік опублікували дослідники Анненберзької школи комунікацій та журналістики (USC Annenberg) й університету штату Сан-Дієго.

Так, за даними USC Annenberg, лише 9% зі 111 режисерів, які створювали 100 найкасовіших фільмів минулого року, виявилися жінками. У 2021 році цей показник становив 12,7%, а у 2020-му — рекордні 15%, після чого рівень залученості жінок у процес створення фільмів почав знову падати.

Дослідники також називають прізвища цих 10 жінок, з яких три — темношкірі: Олівія Ньюман («Там, де співають раки»), Джина Прінс-Байтвуд («Королева-воїн»), Олівія Вайлд («Не хвилюйся, серденько»), Джесіка М. Томпсон («Запрошення»), Кет Койро («Вийду за тебе»), Розалінд Росс («Отець Стю»), Галіна Рейн («Тіло, тіло, тіло»), Кейсі Леммонс («Вітні. Я хочу танцювати з кимось»), Чіноньє Чукву («Тілл») та Марія Шрадер («Вона сказала»).

В USC Annenberg зазначили, що у 100 найкращих фільмах 2022 року лише 20,7% (23 особи) режисерів належали до малопредставленої расової/етнічної групи. З них 11 були азіатами, п’ятеро були мультирасовими/багатоетнічними, четверо були темношкірими та троє — латиноамериканцями. Серед цих 23 режисерів — три жінки.

Водночас дослідники наголошують, що деякі великі студії не найняли за рік жодного не білого режисера.

За даними університету штату Сан-Дієго, де вивчали також 250 найкасовіших фільмів року, над стрічками, де є принаймні одна режисерка, працює більше жінок, ніж над тими, які знімають режисери-чоловіки. Зокрема, у 53% випадків були жінки-сценаристки (у «чоловічих» фільмах — 12%), у 39% — монтажерки (19% відповідно), у 19% — операторки (4%) та у 18% — композиторки (6%).

За результатами дослідження 100 найкасовіших фільмів 2022 року в університеті заявили, що жінками були лише 11% режисерів, що на 1% менше, ніж минулоріч. Натомість серед режисерів 250 найкращих фільмів ця кількість зросла до 18%, що на 1% більше.

Загалом жінки становили 24% від усіх режисерів, сценаристів, виконавчих продюсерів, продюсерів, монтажерів і операторів, які працювали над 250 найкращими фільмами 2022 року. Це на 1% менше, якщо порівняти з 2021 роком, і на лише 7% більше з 1998 року (17%). Так, у 2022 році дослідники нарахували лише 19% сценаристок, 25% виконавчих продюсерок, 31% продюсерок, 21% монтажерок та 7% операторок.

  • Раніше в Україні зафіксували падіння показників присутності жінок у медіа з другого кварталу 2022 року. Натомість тематичне наповнення стрічок новин суттєво змінюється і дедалі більше з’являється сексистських та принизливих новин.

Фото: Martin Lopez: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році було вбито найбільшу кількість журналісток за п’ять років, Іран став першою країною у світі за кількістю ув’язнених медійниць, а у Туреччині правозахисники зафіксували щонайменше 150 випадків тиску на...

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Андрія Ярину та його товариша Ярослава Домбровського взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Про це з зали Шевченківського райсуду Києва...

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі стався черговий скандал через відмову лікарів робити аборт постраждалій від зґвалтування. Ситуацію погіршує те, що...