В Україні виходить у прокат фільм «Вона сказала» про рух #MeToo

від | 16.11.2022 | Новини, Дивитися, Фемкульт

Час читання: ( Кількість слів: )

В Україні на великі екрани виходить фільм за однойменною книжкою «Вона сказала».

Відзавтра, 17 листопада, стрічку можна буде переглянути в українських кінотеатрах. Прем’єра картини відбулася 13 жовтня на кінофестивалі у Нью-Йорку.

Фільм «Вона сказала» — масштабне розслідування The New York Times, яке назавжди змінило світ. Центральні персонажки фільму — дві журналістки, які переконують жертв сексуальних домагань впливових людей Голлівуду розповісти про те, що сталося.

Завдяки непохитності та сміливості журналісток жахлива правда вийшла назовні. Історія, що зламала роки болючої тиші та започаткувала рух #MeToo — одну з наймасштабніших соціальних кампаній проти насильства.

 

  • У 2020 році вийшла друком книжка «Вона розповіла» — це розповідь про сексуальні злочини, скоєні відомим голлівудським продюсером Гарві Вайнштайном, про жорстоке ставлення експрезидента США Дональда Трампа до жінок і про публічне обвинувачення судді Верховного суду США Бретта Кавано в сексуальному насильстві. Усе це підкріплено стенограмами розмов, листами й іншими оригінальними документами. Журналістки отримали за це розслідування Пулітцерівську премію у категорії «Служіння суспільству».
  • Найгучніший скандал навколо голлівудського продюсера Гарві Вайнштайна спалахнув 2017 року після розслідування видання The New York Times про сексуальні домагання та насильство щодо співробітниць та актрис. Проти продюсера зі звинуваченнями виступили акторки Гвінет Пелтроу, Анджеліна Джолі, Кара Делевінь, Міна Сорвіно, Ромола Гарай, Азія Ардженто, Люсія Еванс та багато інших, загалом понад 80 жінок.
  • За їхніми словами, продюсер хитрістю заманював десятки жінок до себе в номер чи запрошував через агентів та менеджерок на кастинги, де домагався чи ґвалтував. Вайнштайн мав величезну владу і міг зруйнувати кар’єру акторки, якщо вона не погоджувалася виконувати його забаганки або ризикнула заявити про домагання.
  • Сексуальний скандал набув світового розголосу, спровокував звільнення та нерукостислість ґвалтівника, а також запустив флешмоб #MeToo. Його ініціювала актриса Алісса Мілано, але під цим хештегом почали ділитися історіями всі постраждалі від домагань на робочому місці чи у професійній галузі — не лише голлівудські акторки та моделі.
  • 24 лютого 2020 року суд Нью-Йорка визнав Вайнштайна винним у злочинних діях сексуального характеру щодо однієї жінки та зґвалтуванні іншої. У березні того ж року Вайнштайна засудили до 23 років ув’язнення.
  • У жовтні 2022 року в Лос-Анджелесі розпочався новий судовий процес над Вайнштайном у справі про сексуальні домагання. Якщо суд визнає продюсера винним, йому загрожує ще 140 років в’язниці.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!

Новини

Дівчина говорить