Іранська шахістка Сара Хадем переїде в Іспанію через страх репресій за виступ на чемпіонаті без хіджаба

Почати
3 хв на читанння

Одна з найкращих іранських шахісток Сара Хадем вирішила переїхати з родиною до Іспанії через страх перед репресіями за те, що вона виступала без хіджаба на міжнародному чемпіонаті зі швидких та блискавичних шахів в Алмати.

Про це з посиланням на два неназвані джерела повідомляє іспанська газета El País.

За непідтвердженими даними, спортсменка має нерухомість в іспанському місті, яке не називається. Саме туди нібито Хадем переїде разом зі своїм чоловіком, кінорежисером Ардеширом Ахмаді, та їхньою маленькою дитиною.

На сторінці Хадем в Instagram коментарі щодо турніру або підтримки антиурядових протестів відсутні.

Згодом голова Національної федерації шахів Ірану Хасан Таміні заявив, що Хадем не представляє на чемпіонаті країну.

«Ця шахістка брала участь у турнірі самостійно і власним коштом. Хадемальшаріє (повне ім’я спортсменки — Сарасадат Хадемальшарие — прим.ред.) не брала участі в цьому турнірі від федерації, а пішла самостійно і здійснив цю акцію», — сказав Таміні, цитує Arab News.

Наразі 25-річна шахістка Сара Хадем посідає 804-те місце у світовому рейтингу та 10-те місце у своїй країні.

  • В Ірані від середини вересня тривають масові антиурядові протести. Причиною стала смерть 22-річної Махси Аміні, яку госпіталізували в стані коми після затримання поліцією моралі через «неправильне носіння хіджаба» — з-під нього нібито виглядало волосся. Влада спробувала придушити мітинги силою, проте це лише розлютило протестувальників. Люди підпалюють машини та влаштовують сутички з силовиками, жінки також демонстративно спалюють хіджаби. Опозиція Ірану вимагає скасувати закон про обов’язкове носіння хіджаба.
  • За даними правозахисної організації Iran Human Rights, силовики в Ірані вже вбили щонайменше 469 осіб, зокрема 63 дитини, намагаючись розігнати протестувальників. На протестах в Ірані затримали рекордну кількість журналісток, щонайменше двом загрожує смертна кара.
  • Згодом журналісти CNN провели розслідування та з’ясували, що силовики в Ірані ґвалтують затриманих жінок для придушення протестів. Жорстокого насильства зазнають також і чоловіки, які беруть участь у мітингах.
  • 24 листопада Рада ООН з прав людини створила місію з розслідування фактів насильства проти протестувальників у Ірані. Проте у МЗС Ірану заявили, що вважають місію непотрібною, не збираються співпрацювати з нею і назвали її створення «порушенням національного суверенітету країни».
  • На початку грудня генеральний прокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері заявив, що нібито поліцію моралі закрили і збираються переглянути вимогу про обов’язкове носіння хіджабів. Проте державний канал новин Ірану спростував цю інформацію.
  • 14 грудня Іран виключили зі складу Комісії ООН зі становища жінок.

Фото: скриншот з відео