В Афганістані жінкам заборонили відвідувати парки

від | 10.11.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Угруповання «Талібан», яке захопило владу в Афганістані, заборонило жінкам відвідувати парки розваг у столиці країни, Кабулі.

Про це з посиланням на речника Міністерства пропаганди доброчесності та запобігання порокам (MPVPV) пише Reuters, проте деталі застосування обмежень наразі невідомі.

Тим часом місцеві мешканці підтвердили, що до кабульського парку розваг, де встановлені різні атракціони, вже перестали пропускати жінок. Зокрема, жителька Кабула Масума розповіла, що намагалася відвідати парк із онуком, проте їй відмовили.

«Коли мати приходить зі своїми дітьми, їм потрібно дозволити увійти до парку, тому що ці діти не бачили нічого хорошого… вони повинні грати і розважатися. Я їх дуже просила, але вони не пустили нас до парку, і зараз ми повертаємося додому», — сказала вона Reuters.

Двоє працівників парку, які побажали залишитися анонімними, підтвердили, що чиновники «Талібану» сказали їм забороняти вхід для жінок.

Раніше Міністерство пропаганди доброчесності та запобігання порокам запроваджувало правило, що парки повинні бути розділені за статтю для відвідування, а певні дні будуть відведені жінкам.

У серпні 2021 року після приходу «Талібану» до влади права жінок в Афганістані знову опинилися під загрозою. Таліби забороняють жінкам виходити з дому без супроводу чоловіка, займатися спортом, навчатись у змішаних класах, працювати і навіть одягатися за власним бажанням, зокрема, вимагають носити паранджу.

Міжнародна спільнота піддає критиці обмеження прав жінок в Афганістані й вимагає від талібів змінити свою політику. Водночас у «Талібані» заявляють, що поважають права жінок відповідно до свого тлумачення ісламського права.

Фото Tamer Yazar: Twitter

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!

Новини

Дівчина говорить