Woman: онлайн-словник Dictionary.com назвав слово 2022 року

Почати
3 хв на читанння

Відомий онлайн-словник англійської мови Dictionary.com традиційно обрав слово року. У 2022-му ним стало слово woman («жінка»).

У редакції словника зауважили, що цього року кількість запитів за цим словом збільшилась на понад 1400%, що є величезним стрибком для такого поширеного слова.

«Наш вибір woman («жінка») словом 2022 року відображає те, як перехрещення гендеру, ідентичності та мови домінує в поточному культурному діалозі», — додали у редакції.

За даними Dictionary.com, найбільший стрибок був зафіксований під час слухань щодо затвердження судді Кетанджі Браун Джексон, яка стала першою чорношкірою жінкою, затвердженою як суддя Верховного суду США. Кількість запитів різко зросла після того, як сенатор Марша Блекберн попросила тоді ще кандидатку дати визначення слову «жінка», але вона не змогла це зробити.

«Популярність питання та увага, яку воно звернуло, демонструють, що питання трансгендерної ідентичності та прав зараз часто перебувають на передньому краї нашого національного дискурсу. Більш ніж будь-коли, ми всі стикаємося з питаннями про те, кого можна ідентифікувати як жінку (чи чоловіка, чи ні ту, ні іншого). Ці установки переважають важливість будь-якого визначення зі словника — вони безпосередньо впливають на життя людей», — додали у редакції.

Серед інших важливих подій, які вплинули на вибір слова, скасування Верховним судом США конституційного права на аборт (голосування за скасування справи Роу проти Вейда), смерть королеви Єлизавети ІІ, оголошення про завершення кар’єри тенісистки Серени Вільямс; протести в Ірані, очолювані жінками, тощо.

У редакції Dictionary.com наголосили, що одними з найпопулярніших пошукових запитів року поряд зі словами oligarch («олігарх») та sanction («санкції»), були inflation («інфляція»), quiet quitting (сленгове слово, що означає зниження зусиль або обсягу виконуваної роботи, часто застосовується в контексті незадоволеності працівника, емоційного вигоряння та тенденції віддавати пріоритет на користь інших аспектів життя), democracy «демократія», Wordle (назва популярної гри в слова), а також емодзі з прапором України та соняшником, які є поширеним способом висловити солідарність із українським народом, який протистоїть росії.

Обирати слово року редакція Dictionary.com почала у 2010-му, аналізуючи тенденції пошуку на сайті протягом року та новинні події, які їх зумовлюють. Першим словом року стало change («зміна»). У 2021-му — allyship («союзництво»), у 2020-му — pandemic («пандемія»), у 2019-му — existential («екзистенційний»), у 2018-му — misinformation («дезінформація»), у 2017-му — complicit («співучасть»), у 2016-му — xenophobia («ксенофобія»), у 2015-му — identity («ідентичність») тощо.

Фото: Chelsi Peter: Pexels