Українські прокурори встановили на деокупованих територіях вже 154 факти сексуального насильства, пов’язаного з військовою агресією росії.
За даними Офісу генерального прокурора, на Херсонщині російські військовослужбовці упродовж чотирьох місяців ґвалтували місцеву мешканку. Ще одну жінку з березня 2022 року систематично оголювали та застосовували тортури, зокрема, обливали окропом.
Також прокурори задокументували факти гендерного насильства, коли дружин українських військових, які брали участь в АТО чи мали стосунок до ЗСУ, забирали з родин і катували.
Загалом прокуратура встановила понад 100 фактів катування людей за допомогою електроструму, понад 30 випадків — ураження струмом геніталій.
Наразі вже повідомлено про підозру шістьом російським військовим, щодо двох осіб обвинувальні акти скерували до суду, одна особа засуджена.
- Від початку російського вторгнення безліч організацій в Україні та деякі незалежні фахівці надають психологічну допомогу через чати підтримки, телеграм-боти, телефонні лінії, індивідуальні консультації та групову терапію. DIVOCHE.MEDIA розпитало психологинь та психотерапевток, як працює перша психологічна допомога під час війни, а також про запити пацієнтів і пацієнток, труднощі та виклики в роботі.
-
На початку грудня на Прикарпатті відкрили реабілітаційний центр для жінок, постраждалих від сексуального насильства росіян. Шелтер розрахований на одночасне перебування 30 жінок, яким безоплатно надаватимуть кваліфіковану психологічну, медичну та іншу допомогу.
- Українські експертки з гендерних питань — юристка, письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко, головна редакторка DIVOCHE.MEDIA Оксана Павленко та головна редакторка «Громадського радіо» Тетяна Трощинська — склали порадник для медіа, як писати про сексуальне насильство під час війни. Згодом міжнародна правозахисна організація Human Rights First, що займається захистом прав біженців, переклала рекомендації англійською мовою.
Фото: RODNAE Productions: Pexels