Жінки Ірану стали «Героями року» за версією Time

Почати
2 хв на читанння

Американський журнал Time назвав «Героями 2022 року» іранських жінок, які очолили протестний рух у країні через смерть 22-річної Махси Аміні після арешту поліцією у вересні.

Про це повідомляється на сторінці видання у Twitter.

«Рух, який вони очолюють, є освіченим, ліберальним, світським, виховується на високих очікуваннях і відчайдушно прагне нормального життя: коледж та поїздки за кордон, гідна робота, верховенство закону, доступ до Apple Store, значуща роль у політиці, свобода говорити та носити що завгодно. Вони зовсім не схожі на тих, хто був до них; іноді вони більше схожі на транснаціональне покоління Z, ніж на іранців: вони вегани, деісламізують свої імена, вони не хочуть дітей», — наголошується у статті, присвяченій іранкам.

Також журнал оприлюднив декілька фото жінок, які відстоюють свої права в Ірані.

 

  • В Ірані від середини вересня тривають масові антиурядові протести. Причиною стала смерть 22-річної Махси Аміні, яку госпіталізували в стані коми після затримання поліцією моралі через «неправильне носіння хіджаба» — з-під нього нібито виглядало волосся. Влада спробувала придушити мітинги силою, проте це лише розлютило протестувальників. Люди підпалюють машини та влаштовують сутички з силовиками, жінки також демонстративно спалюють хіджаби. Опозиція Ірану вимагає скасувати закон про обов’язкове носіння хіджаба.