Сексизм у політиці: прем’єрок Фінляндії та Нової Зелендії запитали, чи зустрічалися вони через свій вік

Почати
3 хв на читанння

Прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін 30 листопада здійснила перший в історії візит на чолі уряду країни до Нової Зеландії та Австралії, але разом зі своєю колегою з Нової Зеландії Джасіндою Ардерн зіткнулася з сексизмом.

Під час пресконференції в Окленді репортер новозеландської радіостанції Newstalk ZB запитав у них, якою була мета їхньої зустрічі.

«Багатьом людям буде цікаво, чи ви зустрічаєтеся тільки тому, що ви одного віку і маєте багато спільного — коли ви зайнялися політикою та іншим? Чи на Ківі дійсно очікує більше угод між нашими двома країнами у майбутньому?» — запитав він.

У відповідь Ардерн парирувала: «Цікаво, чи питав хтось Барака Обаму та Джона Кі, чи зустрічалися вони, бо вони були одного віку», маючи на увазі колишнього прем’єр-міністра Нової Зеландії, який народився на п’ять днів пізніше за 44-го президента США.

«У нас, звісно, ​​більше чоловіків у політиці, це факт. І, коли зустрічаються дві жінки, це не просто через їхню стать», — додала вона.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от VICE World News (@viceworldnews)

Потім новозеландська прем’єрка розповіла про відносини між країнами, додавши, що «наша сьогоднішня зустріч — це шанс по-справжньому використати економічні можливості між нашими двома країнами».

«Наша робота — сприяти цьому, незалежно від нашої статі», — наголосила Ардерн.

Після цього Марін зі сміхом сказала: «Ми збираємося разом, тому що ми прем’єр-міністри. Звичайно, у нас багато спільного, але також багато того, де ми можемо зробити більше разом», — додала вона, зауваживши, що прагне зменшити залежність своєї країни від «авторитарних країн», коли йдеться про технології та природні ресурси.

Лідерки розповіли, що обговорили вторгнення росії в Україну, зокрема питання надання зброї, фінансової та гуманітарної підтримки, а також допомоги біженцям. Ще однією темою переговорів було придушення протестів в Ірані та необхідність підтримувати права жінок.

«Фінляндія та Нова Зеландія є одними із найстаріших демократій у світі. Дуже добре, що у нас є вільні ЗМІ, що ми критично ставимося до політиків. Я також хочу показати приклад того, що політиками можуть бути різні люди… Я думаю, дуже важливо, щоб ми також показували молодому поколінню, що ви можете бути самим собою та заразом участь у політиці», — заявила Марін.

  • Обидві лідерки раніше неодноразово стикалися з сексистськими запитаннями, переважно пов’язаними з віком та статтю. Зокрема, коли Ардерн очолила уряд Нової Зеландії, то в неї цікавилися, чи має вона намір мати дітей та брати декретну відпустку. Після оголошення про її вагітність у 2018 році репортер також акцентував на її зовнішності. Марін докоряли у «непрофесійності» після появи в інтернеті відеороликів, на яких лідерка Фінляндії розважалася зі своїми друзями на приватному заході.

 

Фото: Пресслужба уряду Фінляндії