Переповнені камери, відсутність білизни, брак їжі та води. Українки розповіли про умови утримання росіянами у полоні

від | 15.11.2022 | Війна в Україні, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Російські військові жорстоко поводяться з українськими жінками-військовополоненими та вдаються до катувань і погроз сексуальним насильством.

Про це йдеться у заяві Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) за результатами опитування, проведеного Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні.

Наразі спостерігачами опитали 20 жінок, яких утримували російські військові.

Декілька жінок, які перебували в слідчих ізоляторах в окупованому Донецьку та росії, розповіли, що на допитах їх били, катували струмом і погрожували сексуальним насильством. Деяких жінок-військовополонених змушували роздягатися і перебігати голими з однієї кімнати в іншу, щоб прийняти душ або під час «процедури прийому», в присутності охоронців-чоловіків. Також у цих ізоляторах жінок часто змушували нахилятися майже додолу, коли вони ходили коридорами, а охоронці в цей час били їх кийками.

У колонії біля Оленівки щодо жінок не вчиняли фізичне насильство, проте звільнені з полону розповідають про психологічний тиск — вони чули крики чоловіків-військовополонених, яких катували або піддавали жорстокому поводженню в сусідніх камерах. Такі катування тривали годинами в будь-який час доби.

«Я досі не витримую звуку клейкої стрічки. Охоронці використовували її, щоб знерухомити своїх жертв і почати їх катувати», — розповіла одна зі звільнених жінок.

Військовополонені також страждали від умов утримання — у шестимісній камері могли перебувати до 30 жінок, а прогулянки за межами камер дозволялись в рідкісних випадках. Їм бракувало постільної білизни, предметів гігієни, їжі та води, до того ж харчування було поганої якості, через що жінки мали проблеми з травленням та занадто швидко втрачали вагу.

  • Раніше журналістка Анжела Слободян розповіла, як місяць перебувала у полоні російських військових у Херсоні. За її словами, росіяни перетворили ізолятор тимчасового тримання на катівню.
  • В Україні вже дев’ятий місяць триває повномасштабна війна, яку розв’язала рф. Російські військові вдаються до катувань та сексуального насильства відносно українських жінок і чоловіків, дітей і людей похилого віку. За фактами знущань і зґвалтувань жінок та дівчат у низці областей вже відкриті кримінальні справи, які активно висвітлюють у медіа.
  • Українські експертки з гендерних питань — юристка, письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко, головна редакторка DIVOCHE.MEDIA Оксана Павленко та головна редакторка «Громадського радіо» Тетяна Трощинська — склали порадник для медіа, як писати про сексуальне насильство під час війни.
  • Згодом міжнародна правозахисна організація Human Rights First, що займається захистом прав біженців, переклала рекомендації англійською мовою.

Фото: АрміяInform

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!

Новини

Дівчина говорить