«Вони нас намагалися принизити, розчавити». Журналістка розповіла про ізолятор Херсона, де її утримували росіяни

від | 11.11.2022 | Війна в Україні, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

В окупованому Херсоні після місяця утримування в ізоляторі росіяни відпустили українську журналістку Анжелу Слободян.

Про це, посилаючись на публікацію жінки у фейсбуку, повідомив Інститут масової інформації (ІМІ). Журналістка свою особисту сторінку закрила.

За словами Слободян, росіяни перетворили ізолятор тимчасового тримання в Херсоні на катівню.

«Наші вуха чули, як вбивають, як обмотують плівкою труп полоненого, з яким “перестаралися” чєчєнці під час допиту, як ґвалтують за дверимами нашої камери чоловіків. Ми знали, де струмом наших хлопців катують, де забивають і де змушують говорити», — написала вона.

Журналістка розповіла, що її разом із ще чотирма жінками утримували у тримісній камері №6, яку вони називали «Палатою №6».

«Фаїна, Оля, Світлана, Наталя і я, — пацієнти під наглядом катів. Ні, вони нас не били. Для жінок у них були інші “ін’єкції”. Вони нас намагалися принизити, розчавити. Безжально… Щодень ми, пацієнти Палати №6, починали з думкою ТРЕБА ВИЖИТИ», — додає вона.

Проте вижити вдалося не всім — 66-річна Фаїна, яку місяць утримували в камері через сина-волонтера, померла від інсульту.

Іншу співкамерницю Слободян — Світлану — «забрали» до ІТТ через чоловіка. Згодом окупанти вивели жінку на допит, де повідомили, що «чоловіка вбили, ти вільна», та відпустили.

«Оля. Вчителька. Її відпустили на 33 день. Жодного допиту. Утримували за брата», — розповіла журналістка про третю бранку росіян.

Ще одна співкамерниця Слободян — Наталя — провела в катівні чотири місяці через «вигадані звинувачення». Наразі вона вже перебуває на волі. Саму ж журналістку випустили з ІТТ на 31-й день утримування.

«Увесь час я прогнозувала, як вийду, більше не чутиму шуму металу воріт… Все забуду… Наступного дня я стояла біля брами. З подругою принесла “передачу” своїм», — написала Слободян.

Також журналістка повідомила про долю мера Херсона Ігоря Колихаєва, якого російські окупанти викрали 28 червня. За даними Слободян, він перебуває у Каланчаку під вартою. «Схуд, має проблеми зі здоров’ям», — додала жінка.

«З Херсонського ІТТ “евакуювали” 36 людей. Гола Пристань — Новотроїцьке. Два тижні перевозили. В Херсоні на момент вивезення залишили трьох жінок, прізвища знаю, передам в прокуратуру. Утримують людей у приміщені поліцейського відділку поліції. Відпускають окупанти затриманих без документів, грошей, телефонів», — повідомила журналістка.

 

Фото: Херсон Онлайн

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

В Україні запустили соціальну кампанію «Відбудуймо країну доступною для кожного», метою якої є інклюзивна відбудова українських міст та підтримка маломобільних груп населення. Ініціатором кампанії є неурядова організація...

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Українська співачка Alina Pash випустила пісню та Lyric-відео, присвячені всесвітньо відомій гуцулці Марії Кречунєк, яку називали Чукутихою. Жінка заробляла на життя співами на святах. Подейкують, що Чукутиха знала так...