«Вони нас намагалися принизити, розчавити». Журналістка розповіла про ізолятор Херсона, де її утримували росіяни

від | 11.11.2022 | Війна в Україні, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

В окупованому Херсоні після місяця утримування в ізоляторі росіяни відпустили українську журналістку Анжелу Слободян.

Про це, посилаючись на публікацію жінки у фейсбуку, повідомив Інститут масової інформації (ІМІ). Журналістка свою особисту сторінку закрила.

За словами Слободян, росіяни перетворили ізолятор тимчасового тримання в Херсоні на катівню.

«Наші вуха чули, як вбивають, як обмотують плівкою труп полоненого, з яким “перестаралися” чєчєнці під час допиту, як ґвалтують за дверимами нашої камери чоловіків. Ми знали, де струмом наших хлопців катують, де забивають і де змушують говорити», — написала вона.

Журналістка розповіла, що її разом із ще чотирма жінками утримували у тримісній камері №6, яку вони називали «Палатою №6».

«Фаїна, Оля, Світлана, Наталя і я, — пацієнти під наглядом катів. Ні, вони нас не били. Для жінок у них були інші “ін’єкції”. Вони нас намагалися принизити, розчавити. Безжально… Щодень ми, пацієнти Палати №6, починали з думкою ТРЕБА ВИЖИТИ», — додає вона.

Проте вижити вдалося не всім — 66-річна Фаїна, яку місяць утримували в камері через сина-волонтера, померла від інсульту.

Іншу співкамерницю Слободян — Світлану — «забрали» до ІТТ через чоловіка. Згодом окупанти вивели жінку на допит, де повідомили, що «чоловіка вбили, ти вільна», та відпустили.

«Оля. Вчителька. Її відпустили на 33 день. Жодного допиту. Утримували за брата», — розповіла журналістка про третю бранку росіян.

Ще одна співкамерниця Слободян — Наталя — провела в катівні чотири місяці через «вигадані звинувачення». Наразі вона вже перебуває на волі. Саму ж журналістку випустили з ІТТ на 31-й день утримування.

«Увесь час я прогнозувала, як вийду, більше не чутиму шуму металу воріт… Все забуду… Наступного дня я стояла біля брами. З подругою принесла “передачу” своїм», — написала Слободян.

Також журналістка повідомила про долю мера Херсона Ігоря Колихаєва, якого російські окупанти викрали 28 червня. За даними Слободян, він перебуває у Каланчаку під вартою. «Схуд, має проблеми зі здоров’ям», — додала жінка.

«З Херсонського ІТТ “евакуювали” 36 людей. Гола Пристань — Новотроїцьке. Два тижні перевозили. В Херсоні на момент вивезення залишили трьох жінок, прізвища знаю, передам в прокуратуру. Утримують людей у приміщені поліцейського відділку поліції. Відпускають окупанти затриманих без документів, грошей, телефонів», — повідомила журналістка.

 

Фото: Херсон Онлайн

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!

Новини

Дівчина говорить