Берегиня чи воїтелька? Українські мисткині про жінок та війну

від | Вер 8, 2022 | Фемкульт, Дивитися

Шевченківська Катерина з відрізаною головою путіна, старенькі лесбійки разом дивляться новини, ляльки-мотанки зоозахисниця і журналістка – 12 українських художниць і дизайнерок з різним досвідом війни зобразили своє бачення внеску жінок у перемогу України.

На конкурс «Жінки та війна» подалися близько 50 робіт, проте лише 12 фіналісток отримали можливість представити своє бачення на майданчиках ГО «ХЖО «Сфера». «Спочатку кампанія планувалася суто у діджітал-форматах, аж потім ми подумали, що твори вийшли такими крутими, що треба їх втілити в офлайновому світі. Так народилася ідея створити виставку у галереях, футболки, листівки. Все це неодмінно буде найближчим часом» – говорить координаторка проєкту Станіслава Петлиця.

Виставка пройшла у галереї «Львівський муніципальний мистецький центр», а зараз рухатиметься в бік Харкова, де символічно завершить свою мандрівку.

«Війна в Україні з самого 2014 року — багатошарова. Зараз ми воюємо не тільки за землю, але й за нашу ідею, наші цінності, нашу ідентичність. Війна точиться не лише на воєнному фронті, а і на інформаційному, культурному, економічному полях. У всіх цих сферах присутні жінки. І наша мета – зробити їх видимими», — говорить Анна Шаригіна, програмна директорка ГО «ХЖО Сфера».

«Міста України зчоловічішали. У медійному просторі міркують про війну самі чоловіки. Найчастіше жінок зображують в очікуванні або журбі. Багато жінок поїхали за кордон рятувати українських дітей. Часто це бачать як відпустку або прикольну подорож. Але правда у тому, що це – невидима та неоплачувана робота. Нам дуже важливо слугувати майданчиком для висловлювання жінок, бо вони – половина української перемоги. Половина України».

 

Більше робіт на сторінці «Сфери».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!