Комітет ВР підтримав законопроєкт про добровільний військовий облік жінок

від | Вер 6, 2022 | Новини

Комітет національної безпеки і оборони Верховної Ради України схвалив у першому читанні законопроєкт № 6482, який робить військовий облік жінок добровільним. Про це повідомила народна депутатка України Роксолана Підласа. «Сподіваюсь на швидке голосування в залі», – пише вона.

Раніше заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що Міноборони розробило і передало до парламенту пропозиції змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо добровільності постановки на військовий облік жінок.

Депутатка Марʼяна Безугла додала, що члени комітету вирішили, попри те, що це питання насамперед стосується наказів Міністерства оборони, а не закону, підтримати добровільність військового обліку жінок, запропонувавши парламенту варіант законодавчих змін.

Законопроєкт передбачає, що жінки, які мають професії зі списку міноборони, можуть ставати на військовий облік виключно добровільно. Обов’язковим статус військовозобов’язаних має стати лише для жінок-медиків. Але коли саме законопроєкт проголосують – невідомо. Пише BBC.Україна. 

Також Безугла заявила, що міноборони все ж погодилося змінити попередній наказ і таки відтермінувати набуття чинності норми про військовий облік жінок з 1 жовтня. Сама ж Безугла дала зрозуміти, що особисто вона проти «добровільності» військового обов’язку для жінок.

«Я відмовилась брати участь в голосуванні, адже питання гендерної рівності — це не тільки про рівні права і можливості, а й обов’язки. Поділу громадян не має бути. Якщо впроваджувати добровільний облік, то для жінок і чоловіків», – заявила вона.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!