«Земля» Довженка з відновленими українськими інтертитрами вийшла онлайн

від | Сер 23, 2022 | Новини

З нагоди 31-ї річниці проголошення Незалежності України онлайн-кінотеатр Takflix спільно із Національним центром Олександра Довженка випускає відреставровану копію кінопоеми Олександра Довженка з унікальними інтертитрами та саундтреком «ДахаБраха». Фільм доступний до перегляду на всіх територіях світу. 10% з кожного квитка передають у фонд «Повернись живим».

«Земля» Довженка – визнаний шедевр світового кіномистецтва, поетична кінооповідь про колективізацію в Україні наприкінці 1920-х років. Стрічка розповідає про створення перших колгоспних комун і класову ворожнечу: комсомолець Василь за допомогою місцевої парторганізації отримує трактор і переорює приватні межі «на кулацьких нивах». Цей ентузіазм йому дорого коштує.

Премʼєра фільму відбулась 8 квітня 1930 року, а за девʼять днів стрічку зняли з показів через звинувачення у «біологізмі» та «натуралізмі». Попри заборону фільму в срср, Довженко показав «Землю» у Німеччині, Чехословаччині, Франції та Великобританії, де стрічка отримала визнання. «Землю» було реабілітовано лише по смерті режисера, а у 1958 році на міжнародного конгресі кінокритиків в Брюсселі її назвали в числі дванадцяти найкращих фільмів всесвітньої історії кіно.

У 2012-му році «Земля» на замовлення Довженко-Центру була відреставрована. Новий музичний супровід для фільму створив український етно-хаос гурт «ДахаБраха», який часто називають музичним послом України у світі. Саундтрек «ДахиБрахи» до «Землі» водночас і озвучує стрічку з точки зору людини ХХІ століття, і зберігає автентичність почуттів і посилань 1920-30-х років.

Довженко-Центрові вдалося знайти первісний сценарій «Землі» 1930 року, за яким вони відновили оригінальні українські написи. Раніше у фільмі грали російські інтертитри. Графіка титрів була відновлена за єдиним уцілілим оригінальним титром українською «ВОДИ В РАДІЯТОРІ НЕМА». Саме ця відреставрована копія відтепер доступна на Takflix.

Довженко-Центр – найбільший і єдиний міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10000 найменувань (більше 60 000 одиниць зберігання) художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник в Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

Наразі за наказом Держкіно Довженко-Центр має бути реорганізований, а вся українська кіноспадщина, яка зберігається там, відійти до організації, що не має штату та жодного досвіду в роботі з кіно та кіноспадщиною. Сам Довженко-Центр після цього має всі шанси взагалі бути ліквідований.

Підписати петицію на підтримку збереження Довженко-Центру. 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!