Чи може мистецтво допомогти суспільству пропрацьовувати травми? Нова книга «(Не)свідоме мистецтво»

від | Лип 6, 2022 | Фемкульт, Читати

Час читання: ( Кількість слів: )

Видавництво «Основи» спільно з дослідницею з культурології та медіаторкою Олесею Геращенко (Шамбур) випустили книгу «(Не)свідоме мистецтво. Художні рефлексії. Україна після 2013».

Ця книга — спроба осмислити через творчість українських митців події, що сталися в Україні після 2013 року. Всередині видання більше 50 інтерв’ю з художниками, мистецтвознавцями та кураторами, які рефлексують на сучасність, соціальну функцію мистецтва та його потенціал до консолідації суспільства, а також визначають місце українського мистецтва у світі – яким воно є натепер, і яким може бути.

До видання увійшли інтерв’ю з художниками та художницями серед яких Павло Маков, Жанна Кадирова, Анна Звягінцева, Олександр Ройтбурд, Давид Чичкан, Анатолій Криволап, Євгенія Бєлорусець, Матвій Вайсберг, Влада Ралко, Роман Мінін, а також з кураторами Олександром Соловйовим, Лізаветою Герман, Павлом Гудімовим, Мариною Щербенко та іншими.

Авторка видання — Олеся Геращенко (Шамбур) — медіаторка та дослідниця з культурології. У березні 2014 року Олеся заснувала громадську організацію «Український Центр Злагоди» — платформу для розбудови порозуміння між громадами України і підвищення компетентності людей з конфліктної трансформації.

Герої книги обговорюють поляризованість українського суспільства внаслідок низки конфліктів, революцій та війни, і пропонують своє бачення значення цих подій. Герої видання також обговорюють, чи може мистецтво допомогти суспільству пропрацьовувати травми, які ці конфлікти спричиняють. водночас, ця непересічна книга розповідає про сприйняття сучасного мистецтва в Україні, його потенціал до спонукання соціальних змін та інші актуальні для нашого суспільства теми, які потребують уваги, рефлексії та, найголовніше, діалогу.

Книгу можна придбати на сайті.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!