Підтримати тих, у кого дві війни: українців закликають приєднатися до Дня людей з історією раку

від | 02.06.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

5 червня — Cancer Survivors Day, День людей з історією раку, який в Україні продовжуватимуть відзначати попри війну. Протягом 35 років поспіль світ обʼєднується у першу неділю червня, аби підтримати тих, хто дотичний до онкологічного діагнозу – це пацієнти, які лікуються або досягли ремісії, чи їхні лікарі, друзі, рідні або ж знайомі. Завдяки благодійному фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration Family вже четвертий рік до цього міжнародного дня долучається й Україна.

У грудні минулого року Кабінет міністрів затвердив проєкт указу резидента про відзначення Дня людей з історією раку на державному рівні, але поки він не підписаний через вторгнення росії.  Аби привернути увагу до українських онкопацієнтів, 5 червня Inspiration Family проведуть онлайн і офлайн-активності.

Як можна долучитися до Дня людей з історією раку?

Розповісти про нього у соціальних мережах за хештегом #Needhelptoo, розмістивши допис про власну історію чи шлях рідних / знайомих, які борються з раком, або ж просто розказати про всесвітній день та його важливість.

Приєднатися до фотомарафону у Києві: у неділю, 5 червня, з 16:00 до 18:00 у Києві на Михайлівській площі проходитиме соціальна акція, учасником якої може бути кожен. Відомий фотограф Андрій Кузьмін робитиме портрети усім, хто хоче висловити свою підтримку через фото. Ці фото можна буде використати, щоб розповісти про важливість Дня людей з історією раку у соцмережах. Також на заході можна буде познайомитись зі співзасновницями Inspiration family, пацієнтами та лікарями.

«Вже три місяці у понад мільйона українських онкопацієнтів триває дві війни. День людей з історією раку необхідний для того, щоб привернути увагу світу до українських онкопацієнтів, бо зараз вони потребують підтримки як ніколи. Це можливість сказати «Ми поруч і словом, і ділом» тим, хто намагається вижити в окупації, хто покинув рідний дім, хто втратив надію чи можливість продовжити лікування», – каже Анна Узлова директорка фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration family.

За даними реєстру в Україні майже 1 200 000 онкопацієнтів, що дорівнює населенню великих міст таких як Одеса, Харків, Дніпро чи Львів. Окупанти вже знищили чи пошкодили майже 400 закладів охорони здоров’я в Україні. Онкопацієнти України намагаються переїжджати до західних областей України або за кордон, аби продовжувати лікування, та найбільші проблеми залишаються: неможливість виїхати зі свого міста, виклики з продовженням лікування та нестачею препаратів.

Фото Олексій Самсонов

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

В Україні запустили соціальну кампанію «Відбудуймо країну доступною для кожного», метою якої є інклюзивна відбудова українських міст та підтримка маломобільних груп населення. Ініціатором кампанії є неурядова організація...

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Українська співачка Alina Pash випустила пісню та Lyric-відео, присвячені всесвітньо відомій гуцулці Марії Кречунєк, яку називали Чукутихою. Жінка заробляла на життя співами на святах. Подейкують, що Чукутиха знала так...