​Ірина Венедіктова: Ті, хто зазнав такого страшного насилля, здебільшого статистикою бути не хочуть

від | 06.04.2022 | Війна в Україні, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова провела координаційну нараду з правоохоронними і державними органами, а також громадським сектором щодо розслідування фактів статевих злочинів. Спеціалісти настійливо закликали ЗМІ не полювати за жертвами. «Так, світ однозначно має знати правду про звірства військовослужбовців РФ, але її ціна надто висока для постраждалих», – звернулася до журналістів Ірина Венедіктова.

За словами Генпрокурорки, російські військовослужбовці здійснювали сексуальне насилля відносно українських жінок і чоловіків, дітей і людей похилого віку. Правоохоронці отримують оперативну інформацію про факти такої наруги, такі повідомлення розміщують у соцмережах.

«Але про це мовчать жертви. Це їхній вибір. І це зрозуміло: страх, біль, відчай, тотальна недовіра до всіх. Напрацьовуємо дієвий алгоритм щоб допомогти жертвам і фізично, і морально, і юридично. В цьому дуже допоможуть громадські організації, бо саме їм, як свідчить практика із протидії домашньому насиллю, довіряються потерпілі. І тут ми будемо в синергії: від них безпека і терапія, від нас захист прав жертв і покарання винних», – наголосила Ірина Венедіктова.

«Журналісти постійно запитують статистику таких злочинів, кількість проваджень. Ці цифри щодня змінюються, але вони не дзеркало ситуації. Ті, хто зазнав такого страшного насилля, здебільшого статистикою бути не хочуть. Правоохоронці частіше дізнаються про випадки із відкритих джерел або від третіх осіб, а не від безпосередніх потерпілих. Не завжди сигнали підтверджуються», – повідомила Генпрокурор.

Під час обговорення учасники наради наголосили на важливості уникнення повторної травматизації потерпілих при роботі з жертвами, щоб їм не доводилося переживати жах статевого насилля, переповідаючи подробиці злочину по кілька разів медикам, слідчим, прокурорам, журналістам.

«Ми маємо розповсюдити зрозумілу інструкцію для жертв, як зафіксувати злочин. Але пам’ятаємо, що там де немає зв‘язку, нас навряд оперативно повідомлять навіть за бажання. Там, де немає світла, годі сподіватися, що потерпіла особа зможе сфотографувати травми на телефон», – підкреслила
Венедіктова.

Раніше ми писали, як зберегти фізичне та психологічне здоров’я жінці, яка пережила зґвалтування.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Серед головних редакторів наукових журналів лише 8% жінок, а частка наукових авторок становить 26% — дослідження

Серед головних редакторів наукових журналів лише 8% жінок, а частка наукових авторок становить 26% — дослідження

Гендерний розрив серед головних редакторів наукових журналів більший, ніж вважалося раніше, а деякі редактори публікують багато власних статей у журналах, які вони редагують. Про це свідчать дані першого дослідження за...

Справа Талашка: Нацполіція не знайшла доказів домагання до студенток у театральному університеті

Справа Талашка: Нацполіція не знайшла доказів домагання до студенток у театральному університеті

Національна поліція не знайшла доказів сексуальних домагань колишнього викладача Київського національного університету театру, кіно та телебачення імені Івана Карпенка-Карого Володимира Талашка до студенток. Про це йдеться...