Від Лесі Українки до Майка Йогансена. Безкоштовно аудіоантологія короткої української прози

від | 05.04.2022 | Фемкульт, Слухати, Читати

Час читання: ( Кількість слів: )

На медіасервісі MEGOGO з’явилась безкоштовно аудіоантологія короткої української прози. Це серія із 20 оповідань та повістей відомих українських письменників –  Лесі Українки, Володимира Винниченка, Ольги Кобилянської, Миколи Хвильового, Майка Йогансена, Наталі Кобринської, Віктора Домонтовича, Катрі Гриневичевої та інших авторів. 

Над виробництвом аудіоантології працювала команда MEGOGO Audio. Упорядницею добірки стала журналістка та культурна менеджерка Богдана Неборак. 

«Мені страшенно подобалося обирати класичні українські оповідання для аудіоантології, адже всі вони нагадували мені про просту річ: проблеми людей аніскілечки не міняються на лінії історії чи то людської цивілізації чи української літератури. Та оскільки моєю системою координат стала історія української літератури, я мусила знайти для себе певну метафору, щоб саме нею перевіряти кожен свій вибір. Такою метафорою став образ «повної людини» з есею Юрія Шевельова про літературу українського модернізму. Кожне з оповідань покаже слухачеві історію повної людини і повної літератури, от хіба декорації навколо різнитимуться», – розповідає Богдана Неборак, упорядниця аудіоантології.

До озвучення творів долучилися актори театру ім. Франка Віталій Ажнов та Олександр Печериця, акторка театральної майстерні Рушковського й театру на Липках Анастасія Зюркалова, а також Марічка Штирбулова, Соломія Кирилова, Катерина Петрашова та німецький актор Nils Rovira-Munoz. Режисурою та звуком займалася студія «Гур-Гури».

Послухати антологію української короткої прози можна безкоштовно в розділі «Аудіо» в додатку MEGOGO на смартфонах на базі iOS та Android, а також в автомобілях із аудіосистемою Android Auto та Apple CarPlay. 

Зараз команда MEGOGO Audio також працює над аудіоантологією короткої іноземної прози разом з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем. 

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

Американський журнал The New Yorker в рамках проєкту The New Yorker Documentary виклав документальний короткометражний фільм «Я не хотіла робити фільм про війну» (I Did Not Want To Make A War Film) української режисерки...

Піар особистого бренду. Уривок з книжки Олександри Фідкевич «Як начинити гадюку салом»

Піар особистого бренду. Уривок з книжки Олександри Фідкевич «Як начинити гадюку салом»

«Як начинити гадюку салом» – покрокова інструкція, як  побудувати бізнес на творчості від директорки проєкту «Євген Клопотенко» Олександри Фідкевич. Вона понад сім років керує операційною та стратегічною діяльністю...