Від Лесі Українки до Майка Йогансена. Безкоштовно аудіоантологія короткої української прози

від | Кві 5, 2022 | Фемкульт, Слухати, Читати

На медіасервісі MEGOGO з’явилась безкоштовно аудіоантологія короткої української прози. Це серія із 20 оповідань та повістей відомих українських письменників –  Лесі Українки, Володимира Винниченка, Ольги Кобилянської, Миколи Хвильового, Майка Йогансена, Наталі Кобринської, Віктора Домонтовича, Катрі Гриневичевої та інших авторів. 

Над виробництвом аудіоантології працювала команда MEGOGO Audio. Упорядницею добірки стала журналістка та культурна менеджерка Богдана Неборак. 

«Мені страшенно подобалося обирати класичні українські оповідання для аудіоантології, адже всі вони нагадували мені про просту річ: проблеми людей аніскілечки не міняються на лінії історії чи то людської цивілізації чи української літератури. Та оскільки моєю системою координат стала історія української літератури, я мусила знайти для себе певну метафору, щоб саме нею перевіряти кожен свій вибір. Такою метафорою став образ «повної людини» з есею Юрія Шевельова про літературу українського модернізму. Кожне з оповідань покаже слухачеві історію повної людини і повної літератури, от хіба декорації навколо різнитимуться», – розповідає Богдана Неборак, упорядниця аудіоантології.

До озвучення творів долучилися актори театру ім. Франка Віталій Ажнов та Олександр Печериця, акторка театральної майстерні Рушковського й театру на Липках Анастасія Зюркалова, а також Марічка Штирбулова, Соломія Кирилова, Катерина Петрашова та німецький актор Nils Rovira-Munoz. Режисурою та звуком займалася студія «Гур-Гури».

Послухати антологію української короткої прози можна безкоштовно в розділі «Аудіо» в додатку MEGOGO на смартфонах на базі iOS та Android, а також в автомобілях із аудіосистемою Android Auto та Apple CarPlay. 

Зараз команда MEGOGO Audio також працює над аудіоантологією короткої іноземної прози разом з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем. 

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!