Історія колишньої запійної споживачки. Уривок із книжки «Рік без шопінгу»

від | Січ 18, 2022 | Фемкульт, Жіноча бібліотека, Читати

Час читання: ( Кількість слів: )

Здавалося б, на полицях книгарень уже вдосталь книжок про те, як позбутися мотлоху і стати свідомим споживачем, тож читача важко здивувати. Але Кейт Фландерс, авторці книжки «Рік без шопінгу», що виходить у видавництві АРТБУКС, це вдається.

Її історія не про те, як припинити купувати брендовий одяг, щоб назбирати собі на віллу біля моря. Це щире, болюче зізнання людини, яка пройшла крізь пекло залежностей, аб’юзивних стосунків і травм, щоби зрозуміти: жоден шопінг не заповнить порожнечу всередині. Тож навіщо витрачати кошти на те, що не приносить ані користі, ані щастя?

Уривок із книжки:

То був звичайнісінький ранок. Душ, кава, почитати книжечку — і гайда до роботи. День обіцяв бути неквапливим і спокійним. Я не думала про мотлох. Не мріяла про каву з собою, як колись. І навіть не пам’ятала, що сьогодні «чорна п’ятниця», поки не відкрила пошту й не побачила лист про акцію від одного з улюблених магазинів. Одне купуєш — друге в подарунок, 25% знижки на книжку, 40% знижки на книжку, промокоди на свічки від 50% до 75%. Червоні літери неначе витріщалися на мене. Я вже майже натисла кнопку, щоб позначити лист як спам, коли побачила знижку 40 доларів на електронні книжки— раніше вони коштували 139, а зараз — усього 99. Ідеально. Тиждень тому я оголосила у блозі про розіграш читалки, але ще не купила її. Нарешті прокрастинація принесла мені користь.

І тоді я почула голос.

Електронні книжки ще ніколи не коштували так дешево.

Я добре знала цей голос. Так буває, коли відповідаєш на дзвінок і чуєш голос подруги, з якою давно не розмовляла, і одразу стає так любо й радісно знову з нею побалакати. Знайомий голос створює атмосферу тепла й затишку, в якій перестаєш остерігатися і готуєшся уважно слухати.

Електронні книжки ще ніколи не коштували так дешево. І тобі вона потрібна.

У нас із цим голосом було тривале минуле — ні з ким іншим я стільки не розмовляла. Він знав мене на глибинному рівні: як мене підживити, мотивувати, стимулювати — і як мене знищити. Я завжди вірила, що він допоможе розв’язати всяку проблему. Зрештою, моя читалка зламалася. Мені ж була потрібна нова, правда?

Тобі вона потрібна. І ти вже так давно нічого собі не купувала.

Саме із цим голосом я звикла радитися. Коли я опинялася на роздоріжжі й не знала, яким шляхом піти, він розглядав зі мною обидва варіанти. І тепер ми стояли на найвідомішому роздоріжжі у світі особистих фінансів, де треба було відповісти лише на одне запитання: чи є в тебе гроші? Я знала відповідь, та все одно спитала поради в голосу.

Тобі вона потрібна. Ти вже так давно нічого собі не купувала. І в тебе є гроші!

У мене аж рот роззявився від подиву, а тіло ледь не затанцювало. Відчуття було таке саме, як тоді, коли я купувала дві пляшки вина та знала, що попереду веселий вечір. Нетерпіння і хвилювання, щедро приправлені адреналіном. На моєму рахунку для челенджу було 700 доларів. Звісно, я могла собі це дозволити! Я була готова вчепитися в цей задум. Однак я вже не була тією дівчиною, яка колись купувала дві пляшки вина, тож це відчуття змусило замислитися.

Голос знав, що я сумніваюся.

Знижки на 40 доларів може більше ніколи не бути.

Ось що мені потрібно було почути, і голос це чудово знав. Він знав, бо знала я.

Інстаграм Кейт Фландерс 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!