«Це зробила вона». Марафон у Вікіпедії

Почати
1 хв на читання

До 24 листопада в українській Вікіпедії проходить марафон «Це зробила вона», присвячений покращенню статей про видатних жінок.

Узяти участь у марафоні можуть усі охочі, потрібно лише бути зареєстрованими у Вікіпедії. Створення нових статей не входить у рамки цьогорічного марафону, він зосереджений на покращенні наявних, мова йде про загальне вдосконалення статей та редагування стилю для викорінення гендерних стереотипів.

Проєкт Biasless розробив інструмент, який дозволяє знаходити статті у Вікіпедії із потенційними порушеннями стилю у контексті гендерних стереотипів і гендерно чутливої лексики. Учасники й учасниці марафону вноситимуть зміни та визначатимуть їхню доречність згідно з контекстом. Наразі створені такі списки: статті із потенційно некоректними метафорами («слабка стать», «сильна стать» тощо);  «Родина» — статті, де жінка визначається у першу чергу за її стосунками; статті без фемінітивів.  Зараз інструмент працює у пілотному режимі, тому у списках можливі неточності.

Активні учасники та учасниці проєкту отримають подарунки.

Співорганізатори заходу — ГО «Вікімедіа Україна» та проєкт Biasless за підтримки Національного демократичного інституту, Посольства Швеції в Україні та Фонду ООН у галузі народонаселення.

 

Фото Andrea PiacquadioPexels