«Це зробила вона». Марафон у Вікіпедії

від | Лис 11, 2021 | Новини

До 24 листопада в українській Вікіпедії проходить марафон «Це зробила вона», присвячений покращенню статей про видатних жінок.

Узяти участь у марафоні можуть усі охочі, потрібно лише бути зареєстрованими у Вікіпедії. Створення нових статей не входить у рамки цьогорічного марафону, він зосереджений на покращенні наявних, мова йде про загальне вдосконалення статей та редагування стилю для викорінення гендерних стереотипів.

Проєкт Biasless розробив інструмент, який дозволяє знаходити статті у Вікіпедії із потенційними порушеннями стилю у контексті гендерних стереотипів і гендерно чутливої лексики. Учасники й учасниці марафону вноситимуть зміни та визначатимуть їхню доречність згідно з контекстом. Наразі створені такі списки: статті із потенційно некоректними метафорами («слабка стать», «сильна стать» тощо);  «Родина» — статті, де жінка визначається у першу чергу за її стосунками; статті без фемінітивів.  Зараз інструмент працює у пілотному режимі, тому у списках можливі неточності.

Активні учасники та учасниці проєкту отримають подарунки.

Співорганізатори заходу — ГО «Вікімедіа Україна» та проєкт Biasless за підтримки Національного демократичного інституту, Посольства Швеції в Україні та Фонду ООН у галузі народонаселення.

 

Фото Andrea PiacquadioPexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!