Ситуації з високим ризиком. Уривок з книги «Хижаки»

від | 05.11.2021 | Фемкульт, Жіноча бібліотека, Читати

Час читання: ( Кількість слів: )

Спираючись на досліджені історії насильників, Анна Солтер — американська психологиня, фахівчиня з питань сексуальних злочинів — демонструє, що сексуальні хижаки використовують складні методи обману і покладаються на хибні уявлення більшості людей у своєму оточенні, щоби уникнути викриття.

Стверджуючи, що навіть найсвідоміших серед нас можна обдурити, авторка розвіює міфи про сексуальних хижаків і надає нам інструменти для захисту своїх дітей і себе. Книга «Хижаки. Педофіли, ґвалтівники та інші сексуальні злочинці: хто вони такі, як вони діють і як ми можемо захистити себе та своїх дітей» виходить у видавництві «Фабула». Публікуємо уривок.

Ситуації з високим ризиком

Нещодавно один мій колега розповів про випадок у  його громаді. Чоловік, який не мав власної родини й не зустрічався з дорослими людьми хоча б задля сексу, приєднався до групи, яка спонсорувала молодіжні заходи. Він не лише брав дітей у  поїздки та на заходи, а  й приймав їх у  себе вдома. Він мав декілька ігрових автоматів, на яких діти могли грати безкоштовно. Навколо завжди вешталися хлопці-підлітки, і  він часто запрошував їх переночувати, навіть у вихідні. А дівчат ніколи не запрошував.

Пізніше того чоловіка було звинувачено в розбещенні малолітніх — що не є дивним. Але якщо цей випадок здається очевидним та рідкісним, додам, що багато батьків залишали своїх дітей на цілі вихідні в чоловіка, якого навіть ніколи не бачили. Я розумію, чому чоловікам, які мають краще маскування, ніж цей, усе сходить із рук. Їх важко викрити, навіть за умов ретельного контролю. Але мені не зрозуміло, що казали собі ці батьки, що це примушувало їх довіряти людині, яку вони ніколи не бачили, яка мала очевидну схильність до проведення часу з дітьми певного віку та статі і яка не мала стосунків із дорослими людьми.

Простіше кажучи, будьте обережними, коли в молодіжних справах беруть участь чоловіки, які взагалі не мають власних дітей або дітей такого ж віку. Молодіжні лідери церкви, тренери або будь-хто, хто хоче подружитися з вашою дитиною,— зверніть увагу, чи мають ці люди дорослих друзів та партнерів. Якщо ні, будьте дуже обережними стосовно того, щоби залишати їх наодинці з вашою дитиною. Краще взагалі не робіть цього.

Нещодавно мені зателефонувала одна подруга. З  родиною кращого друга її сина подружився молодий чоловік. Він нібито особливо захоплений дітьми цієї родини. Молодик, здається, обожнює їх і часто буває в будинку, чи не щодня здебільшого граючи з дітьми. Виявилося, що він не має любовних стосунків із  дорослими людьми  — ані з  чоловіком, ані з  жінкою. Він ніколи не був одружений і ні з ким не зустрічається. Моя подруга познайомилася з ним. Він здається чарівним, ніби дещо не досить дорослим, але він справді гарна людина. Чи думаю я, що залишати її сина наодинці з тим чоловіком може бути проблемою? Чи була б я стурбована?

Авжеж, я була б. Чи поводилася б я з ним грубо або чи відмовилася б іти на вечерю з тією родиною, якщо він там буде? Авжеж ні. Я зовсім не маю доказів того, що з ним щось не так. Чи б упевнилася я, що мої власні діти ніколи не залишаться з ним наодинці? Так, бо я знаю, що він належить до категорії високого ризику. Я зробила б так з тієї самої причини, з якої не пірнаю в місцях, де можуЩо мотивує сексуальних насильників? Чому так мало цих злочинців спіймано та засуджено? Спираючись на досліджені нею історії насильників, Анна Солтер — американська психологиня і міжнародно визнана фахівчиня з питань сексуальних злочинів — демонструє, що сексуальні хижаки використовують складні методи обману і покладаються на хибні уявлення більшості людей у своєму оточенні, щоби уникнути викриття. Стверджуючи, що навіть найсвідоміших серед нас можна обдурити, авторка розвіює міфи про сексуальних хижаків і надає нам інструменти для захисту своїх дітей і себе.ть бути приховані камені. Достатньо лише одного разу.

Пізніше я познайомилася з тим чоловіком. Мені він подобається. Нічого в манері його розмови або діях не дає припустити, що він є розбещувачем дітей, але це нічого не означає й нічого не змінює. Я  не залишу моїх дітей із  ним наодинці. Лише симпатії не досить, щоби ігнорувати те, що каже мені мій розум. Він належить до категорії високого ризику, подобається він мені чи ні.

Не робіть винятків, коли визначаєте роль людини. Священники, наприклад, завжди вважалися групою високого ризику. Професіонали дивляться на них так, найвірогідніше, з  1985 року, коли Луїзіану струсонув перший із  найбільших скандалів зі  священниками. Якщо подивитися на них із  холодним розумом, вони не мають відомих сексуальних стосунків із дорослими, вони завжди проводять надзвичайно велику кількість часу з  дітьми. Авжеж, вони повинні дотримуватися безшлюбності через прихильність до вищого покликання, а  не через відсутність інтересу до сексу з  дорослими. І, без сумніву, часто так і буває

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

Американський журнал The New Yorker в рамках проєкту The New Yorker Documentary виклав документальний короткометражний фільм «Я не хотіла робити фільм про війну» (I Did Not Want To Make A War Film) української режисерки...

Піар особистого бренду. Уривок з книжки Олександри Фідкевич «Як начинити гадюку салом»

Піар особистого бренду. Уривок з книжки Олександри Фідкевич «Як начинити гадюку салом»

«Як начинити гадюку салом» – покрокова інструкція, як  побудувати бізнес на творчості від директорки проєкту «Євген Клопотенко» Олександри Фідкевич. Вона понад сім років керує операційною та стратегічною діяльністю...