«У гонитві за коханням»: серіал про дружбу в стилі Веса Андерсона

від | 18.05.2021 | Дивитися, Серіали, Фемкульт

Час читання: ( Кількість слів: )

Серіал починається з того, що вагітна Лінда та її улюблений песик Пум-пум падають на вулицю разом із ліжком під час бомбардування. Їх зустрічає люба кузина та найкраща подруга Фанні, в машині Лінда каже: «Не жалій мене, Фанні, у мене було п’ять місяців абсолютного щастя, небагато хто може цим похизуватися». На вулиці 1941 рік, і це майже кінець історії, яку нам протягом трьох серій розкаже Фанні в новому серіалі BBC.

Серіал «У гонитві за коханням» (The Pursuit of Love) – екранізація однойменного роману відомої британської письменниці Ненсі Мітфорд, який був вперше опублікований в 1945 році. Це історія життя романтичної Лінди Редлет, яку розповідає її подруга та кузина Фанні Логан, в міжвоєнний та частково воєнний період.

Лінда Радлет (Лілі Джеймс) та Фанні Логан (Емілі Бічем) більшу частину дитинства проводили разом у будинку аб’юзивного батька першої, який міг влаштовувати полювання на дітей та щиро ненавидів освіту для дівчат. Дев’ятнадцятирічна мати Фанні після народження доньки не схотіла вести розмірене життя, залишила дитину своїй сестрі та поїхала на пошуки нового щастя. Лінда та Фанні разом мріяли про велике кохання, спочатку вигадуючи, а потім шукаючи собі кавалерів.

Обидві дівчини виходять заміж – Фанні обирає розмірене буття разом із чоловіком та дітьми, але не завжди впевнена у своєму щасті, натомість Лінда готова повторити долю матері кузини – віддаючись повністю своєму романтичному настрою.

Лінду можна вважати легковажною, проте вона просто повністю закохана у життя та навіть у саму ідею кохання. Попри все вона завжди має підтримку кузени та сусіда-денді – лорда Мерліна (Ендю Скот).

«У гонитві за коханням» – режиссерский дебют акторки Емілі Мортімер. В адаптації вона виступила ще й сценаристкою та зіграла роль матері Фанні. «Мітфорд пише надзвичайно сміливо, – розповідає Емілі Мортімер. – Вона брутальна і смішна, і, навпаки, чесна щодо складних тем. Ми живемо у той час, коли нервуєш перед тим, як щось сказати, але цей жіночий голос зовсім не боїться». Режисерка додає, що ідея роману про крихкість життя та несподівані зміни дотична до нашого часу в епоху пандемії.

Емілі Мортімер вдало осучаснює роман, використовуючи музику та різні елементи, притаманні більш пізнім епохам. Серіал наповнений прекрасними акторами, яким так личать костюми 30-х років – запам’ятовується і стиль вільнодумної Лінди, і стримані образи Фанні та найбільше впадає у душу шовкова піжама у горошок лорда Мерліна. Дивлячись серіал, мимоволі згадуєш фільми Веса Андерсона – візуальний ряд «У гонитві за коханням» нагадує його улюблені стилістичні прийоми.

«У гонитві за коханням» чимось схожий на іншу серіальну екранізацію – «Моя геніальна подруга» за романами Елени Ферранте, але в серіалі BBC історія жіночої дружби здається більш щирою. Незважаючи на величезну кількість подій у трьох серіях, стосунки кузен-подруг залишаються на першому плані.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

Американський журнал The New Yorker в рамках проєкту The New Yorker Documentary виклав документальний короткометражний фільм «Я не хотіла робити фільм про війну» (I Did Not Want To Make A War Film) української режисерки...

Піар особистого бренду. Уривок з книжки Олександри Фідкевич «Як начинити гадюку салом»

Піар особистого бренду. Уривок з книжки Олександри Фідкевич «Як начинити гадюку салом»

«Як начинити гадюку салом» – покрокова інструкція, як  побудувати бізнес на творчості від директорки проєкту «Євген Клопотенко» Олександри Фідкевич. Вона понад сім років керує операційною та стратегічною діяльністю...