«Я не зламалась». Фільм про українських жінок в 90-ті

від | Тра 13, 2021 | Дивитися, Новини, Фемкульт

Час читання: ( Кількість слів: )

В проєкті «Наші 30. Жива історія» «Суспільне» розповідає, як українські жінки пережили 90-ті.

Чому саме жінки? Тому що ось ще трохи поганих новин: за статистикою, кількість офіційно зареєстрованих зґвалтувань у 1992 році — 2369. Для порівняння, у 2020-му — 287. У 1990-ті бути жінкою було майже в десять разів небезпечніше, ніж тепер. Звісно, можна шукати порятунку в алкоголі (хоча у 6 разів вірогідніше, що так вчинить чоловік). Або ж просто сісти на диван і чекати, поки все якось владнається. Але скільки чекати?
Три героїні фильму обрали інший шлях і «не зламалися». Перша з них ще наприкінці 1980-х спробувала емігрувати й стала біженкою. Друга — кинула роботу у бібліотеці, взяла «кравчучку» та вирушила в Румунію за товаром, щоб потім продавати на базарі. Третя — скористалася можливістю і відкрила новий для країни модельний бізнес, який з одного боку допомагав жінкам пробитися, з іншого — виявився доволі небезпечним.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!