В Україні скасували заборону для ЛГБТ-людей бути донорами крові

від | Кві 15, 2021 | Новини

З переліку заборонних критеріїв до донорства крові з українського законодавства прибрали гомосексуальні стосунки, які прирівнювали до форм ризикованої поведінки. Раніше правозахисники наголошували на тому, що заборона для ЛГБТ-людей бути донорами крові є дискримінаційною.

Тепер словосполучення «гомосексуальні стосунки» відсутнє в переліку критеріїв для відсторонення від донорства. Натомість фігурує формулювання «особи з ризикованою сексуальною поведінкою, яка може призвести до захворювання серйозними інфекційними хворобами, що можуть передаватися через кров» – розповів Андрій Кравчук, експерт Правозахисного ЛГБТ-центру «Наш світ» виданню ZMINA
Тексту наказу ще немає на офіційному сайті МОЗ, однак він доступний на сайті «Ліга. Закон».
Ілюстрація: ZMINA

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!