Майже половина жінок в країнах, що розвиваються, позбавлені тілесної автономії

від | 14.04.2021 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Майже половина жінок в 57 країнах, що розвиваються, позбавлені права вирішувати, чи займатися сексом зі своїм партнером, чи користуватися контрацептивами або звертатися за медичною допомогою. Про це йдеться в опублікованій сьогодні доповіді UNFPA про стан народонаселення світу 2021.
Майже половина жінок в країнах, що розвиваються, позбавлені тілесної автономії
Вперше в доповіді Організації Об’єднаних Націй основна увага приділяється тілесній автономії. Тілесна автономія означає мати владу та свободу волі робити вибір над своїм тілом та майбутнім без насильства та  примусу. Це свобода обирати коли, де і з ким займатися сексом. Це вибір вагітніти чи ні. Це можливість  звертатися до будь-якого лікаря, коли це необхідно.  Відсутність тілесної автономії має значні наслідки: крім шкоди для окремих жінок і дівчаток, це потенційно знижує економічну продуктивність, обмежує професійний розвиток і призводить до додаткових витрат на охорону здоров’я і судову систему.

У цій доповіді Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) вимірює здатність жінок приймати рішення щодо свого тіла, та ситуацію з законодавством в країнах – чи вони підтримують, чи перешкоджають праву жінок приймати ці рішення. Дані показують очевидний зв’язок між повноваженнями в прийнятті рішень і більш високим рівнем освіти.
У доповіді заявлено, що в країнах, які надали дані:

  •  55% жінок здатні приймати власні рішення щодо звернення за медичною допомогою, вибору контрацепції та можуть сказати «так» чи «ні» сексу.
  • 71% країн гарантують доступ до послуг у сфері охорони материнства.
  •  75% країн юридично забезпечують повний і рівний доступ до протизаплідних засобів.
  •  80% країн мають закони, що підтримують сексуальне здоров’я жінок.
  •  близько 56% країн мають закони і впроваджують комплекси заходів, що підтримують комплексну сексуальну освіту.

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Українська біатлоністка Анастасія Меркушина здобула золоту медаль на Чемпіонаті Європи

Українська біатлоністка Анастасія Меркушина здобула золоту медаль на Чемпіонаті Європи

Українка Анастасія Меркушина виграла золоту медаль у жіночому спринті на Чемпіонаті Європи з біатлону. 28-річна спортсменка пройшла без жодного промаху обидва вогневі рубежі, а, набравши швидкість на останньому колі,...

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку «Вишиті болем», яка триватиме до 2 лютого 2023 року. Історії зі збірних образів людей, котрі пережили сексуальне насильство під час війни, вишито на рушниках та...