«Палаю-Надихаю». В Україні розпочався HeForShe Arts Week

від | 11.03.2021 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Уже вчетверте в Україні відбудеться HeForShe Arts Week – мистецький марафон, який об’єднує музеї, галереї, кінотеатри та інші артінституції навколо теми гендерної рівності та прав людей. Тиждень мистецтва розпочався 8 березня і триватиме до 14 березня.

HeForShe Arts Week 2021 присвячений видатним українським мисткиням, їхньому внутрішньому вогню, силі та запалу, що надихають послідовниць до нових відкриттів. «Палаю-Надихаю» – гасло цьогорічного Тижня мистецтв.
«Палаю-Надихаю». В Україні розпочався HeForShe Arts Week
Старт HeForShe Arts Week 2021 відзначили світловою 3D-інсталяцією на пам’ятнику княгині Ольги, який знаходиться на Михайлівській площі. Ключове зображення інсталяції — зорі, які є символізують внутрішнє полум’я усіх лідерок-мисткинь. Також 8 березня одразу три визначні будівлі були підсвічені маджентовим кольором – брендовим відтінком руху HeForShe: Національна опера України (Київ); Львівський Національний Академічний театр опери та балету (Львів); Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького (Дніпро).
«Палаю-Надихаю». В Україні розпочався HeForShe Arts Week
Окрім світлових активацій, на колонах Національного музею історії України у Києві розміщена гігантська маджентова стрічка із 150 іменами видатних українських мисткинь: від минулого до сьогодення.
До календаря HeForShe Arts Week 2021 увійшли 29 мистецьких подій: вистави, кінопокази, інсталяції, лекції, дискусії, виставки, відеомапінг та багато іншого. Детальну інформацію можна знайти на сайті.
8-14 березня

Мистецька інді-гра «60. Втрачені скарби»
Онлайн 
Ця історія про неймовірних жінок, які змінювали світ навколо і не боялися протистояти радянській тоталітарній системі. Інтерактивний анімований проєкт, що розповідає про п’ятьох українських мисткинь-дисиденток 1960-х років – Аллу Горську, Галину Зубченко, Любов Панченко, Людмилу Семикіну, Галину Севрук.
«Мистецтво та материнство: які виклики постають перед інституціями?»
Подивитися запис 
Тема материнства та образ матері часто зустрічаються у мистецтві. Однак, що відбувається поза полотном чи відеоекраном? Як інституційна система культурного поля ставиться до теми материнства та реагує на нові виклики. У цій дискусії художниці та кураторки говоритимуть про власний досвід роботи. Як це бути художницею/кураторкою та бути мамою одночасно? Як поєднувати важливі для жінок речі та не жертвувати жодною з цих двох сфер?
11 березня
19:00
Презентація зіну «Метаморфози. MeToo і фемінізм на Сході та Заході»
Онлайн 
Видання «Метаморфози. MeToo і фемінізм на Сході та Заході» стало підсумком однойменного проєкту Goethe-Institut Ukraine та Федерального центру політичної освіти, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Проєкт об’єднав художниць та теоретикинь із різних країн для співтворчості та розмови про сучасні форми фемінізму, культуру, науку та активізм. Авторки зіну розкажуть про концепцію видання та про феміністичні метаморфози сфер їхньої діяльності.
13 березня
18:00
Відеоперформанс «Знаки літер»
Онлайн 
Перформанс поєднує поетичні твори сучасних австрійських поеток у виконанні київських акторок. «Ми намагалися світлом, костюмами та акторським виконанням виразити своє сприйняття поезій та вписати ці поезії в наше сьогодення й у простір мов, якими вони перекладені», – говорить режисерка Алла Заманська. Акторки розкажуть про свої почуття та враження, викликані зустріччю зі світом австрійської поезії.
14 березня
19:00
Дегустація книжок [Про сильних жінок]
Онлайн
Скільки невимовно сильних голосів жінок-героїнь можна відшукати на теренах української літератури? Одні наважувалися голосно говорити поряд із чоловіками у ХІХ столітті, інші — відстоювали право самостійно робити вибір. Сьогодні знаємо десятки імен літературних героїнь, про яких хочеться розповідати, бо вони цікаві й автентичні, бо їхня сила непідробна й жива.
Події відбуваються в рамках HeForShe Arts Week 2021, який проводиться організацією UNWomenUkraine вчетверте. Рух HeForShe, започаткований ООН Жінки, – це глобальний рух солідарності на підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У Сьєрра-Леоне запрацював закон, який розширює можливості працевлаштування жінок та передбачає покарання за дискримінацію

У Сьєрра-Леоне запрацював закон, який розширює можливості працевлаштування жінок та передбачає покарання за дискримінацію

У Сьєрра-Леоне (Західна Африка) набув чинності закон про гендерну рівність та розширення прав і можливостей жінок, що захищатиме їхні права та сприятиме просуванню кар’єрними сходами. Зокрема, він покликаний збільшити...

Петиція про забезпечення українських військовослужбовиць засобами гігієни набрала 25 тисяч підписів

Петиція про забезпечення українських військовослужбовиць засобами гігієни набрала 25 тисяч підписів

Українці зібрали 25 тисяч підписів під петицією з вимогою забезпечити жінок у ЗСУ необхідними засобами гігієни та створити орган, який займатиметься гендерними питаннями у силових структурах. Про це повідомляється на сайті...

Французький ELLE створив спецвипуск із гаслом «Femme, Vie, Liberté», сотні людей у Парижі вийшли на марш з обкладинкою журналу на підтримку іранських жінок

Французький ELLE створив спецвипуск із гаслом «Femme, Vie, Liberté», сотні людей у Парижі вийшли на марш з обкладинкою журналу на підтримку іранських жінок

У Парижі 29 січня сотні людей пройшли маршем центром міста на підтримку іранських жінок під прапорами азійської країни. У...