«Палаю-Надихаю». В Україні розпочався HeForShe Arts Week

від | Бер 11, 2021 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Уже вчетверте в Україні відбудеться HeForShe Arts Week – мистецький марафон, який об’єднує музеї, галереї, кінотеатри та інші артінституції навколо теми гендерної рівності та прав людей. Тиждень мистецтва розпочався 8 березня і триватиме до 14 березня.

HeForShe Arts Week 2021 присвячений видатним українським мисткиням, їхньому внутрішньому вогню, силі та запалу, що надихають послідовниць до нових відкриттів. «Палаю-Надихаю» – гасло цьогорічного Тижня мистецтв.

Старт HeForShe Arts Week 2021 відзначили світловою 3D-інсталяцією на пам’ятнику княгині Ольги, який знаходиться на Михайлівській площі. Ключове зображення інсталяції — зорі, які є символізують внутрішнє полум’я усіх лідерок-мисткинь. Також 8 березня одразу три визначні будівлі були підсвічені маджентовим кольором – брендовим відтінком руху HeForShe: Національна опера України (Київ); Львівський Національний Академічний театр опери та балету (Львів); Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького (Дніпро).

Окрім світлових активацій, на колонах Національного музею історії України у Києві розміщена гігантська маджентова стрічка із 150 іменами видатних українських мисткинь: від минулого до сьогодення.
До календаря HeForShe Arts Week 2021 увійшли 29 мистецьких подій: вистави, кінопокази, інсталяції, лекції, дискусії, виставки, відеомапінг та багато іншого. Детальну інформацію можна знайти на сайті.
8-14 березня

Мистецька інді-гра «60. Втрачені скарби»
Онлайн 
Ця історія про неймовірних жінок, які змінювали світ навколо і не боялися протистояти радянській тоталітарній системі. Інтерактивний анімований проєкт, що розповідає про п’ятьох українських мисткинь-дисиденток 1960-х років – Аллу Горську, Галину Зубченко, Любов Панченко, Людмилу Семикіну, Галину Севрук.
«Мистецтво та материнство: які виклики постають перед інституціями?»
Подивитися запис 
Тема материнства та образ матері часто зустрічаються у мистецтві. Однак, що відбувається поза полотном чи відеоекраном? Як інституційна система культурного поля ставиться до теми материнства та реагує на нові виклики. У цій дискусії художниці та кураторки говоритимуть про власний досвід роботи. Як це бути художницею/кураторкою та бути мамою одночасно? Як поєднувати важливі для жінок речі та не жертвувати жодною з цих двох сфер?
11 березня
19:00
Презентація зіну «Метаморфози. MeToo і фемінізм на Сході та Заході»
Онлайн 
Видання «Метаморфози. MeToo і фемінізм на Сході та Заході» стало підсумком однойменного проєкту Goethe-Institut Ukraine та Федерального центру політичної освіти, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Проєкт об’єднав художниць та теоретикинь із різних країн для співтворчості та розмови про сучасні форми фемінізму, культуру, науку та активізм. Авторки зіну розкажуть про концепцію видання та про феміністичні метаморфози сфер їхньої діяльності.
13 березня
18:00
Відеоперформанс «Знаки літер»
Онлайн 
Перформанс поєднує поетичні твори сучасних австрійських поеток у виконанні київських акторок. «Ми намагалися світлом, костюмами та акторським виконанням виразити своє сприйняття поезій та вписати ці поезії в наше сьогодення й у простір мов, якими вони перекладені», – говорить режисерка Алла Заманська. Акторки розкажуть про свої почуття та враження, викликані зустріччю зі світом австрійської поезії.
14 березня
19:00
Дегустація книжок [Про сильних жінок]
Онлайн
Скільки невимовно сильних голосів жінок-героїнь можна відшукати на теренах української літератури? Одні наважувалися голосно говорити поряд із чоловіками у ХІХ столітті, інші — відстоювали право самостійно робити вибір. Сьогодні знаємо десятки імен літературних героїнь, про яких хочеться розповідати, бо вони цікаві й автентичні, бо їхня сила непідробна й жива.
Події відбуваються в рамках HeForShe Arts Week 2021, який проводиться організацією UNWomenUkraine вчетверте. Рух HeForShe, започаткований ООН Жінки, – це глобальний рух солідарності на підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!