«Один день з життя кандидатки». Фільм про жінок на місцевих виборах

від | 05.03.2021 | Дивитися, Новини, Фемкульт

Час читання: ( Кількість слів: )

Стрічка «Один день з життя кандидатки» розповідає про участь у місцевих виборах 2020 року чотирьох  жінок. Хтось з них виграв, хтось – програв, але кожна отримала безцінний досвід, яким прагне поділитись з іншими жінками. У фільмі не згадується належність кандидаток до якихось певних політичних партій.
Героїнями стали кандидатка в депутати Боярської міської ради Людмила Петраускене, кандидатка в депутати Львівської районної ради Ірина Трохим, кандидатка в депутати та посаду голови Феодосіївської ОТГ Євгенія Кравченко, кандидатка в депутати Ірпінської міської ради та на посаду мера Михайлина Скорик-Шкарівська. Стрічка фокусується на історіях жінок, випадках дискримінації та сексизму, з якими вони стикались, їхніх прагненнях та ідеях.

Місцеві вибори 2020 року стали унікальними – вперше в історії України була застосована 40-відстокова гендерна квота. Кількість учасниць перегонів стала рекордною — майже 140 000. Фільм став продовженням волонтерського моніторингового проєкту Громадського альянсу «Політична дія жінок» #вибориБЕЗсексизму, який розпочав свою роботу у вересні 2020 року.
Були створені гаряча лінія, де кандидатки могли отримати юридичну та психологічну допомогу, та чат-бот у Facebook, куди можна було повідомити про випадки сексизму й дискримінації кандидаток під час виборчої кампанії. Авторкою ідеї фільму є гендерна експертка, активістка Ірина Тишко: «Наша мета — показати реальну виборчу боротьбу звичайних жінок з великих і малих міст. Попри застосування такої цивілізованої практики позитивної дискримінації, як квоти, жінкам доводилося боротися не лише зі своїми конкурентами, а й з гендерними стереотипами та суспільними упередженнями. Це часто деморалізувало кандидаток, змушувало змінювати виборчу тактику, часом узагалі сходити з дистанції. Але всім жінкам треба віддати належне за їхню сміливість, адже вони творили нову реальність, де місце жінки — в політиці».

Прем’єра відбудеться 12 березня о 13:00 у кінотеатрі «Жовтень».Фільм буде подано на фестивалі, що фокусуються на гендерній тематиці та документальному кіно.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

Британська благодійна організація The Women's Prize Trust, яка бореться за справедливість для жінок у світі книжок та присуджує премію письменницям за художню літературу, збирається запустити нову щорічну книжкову нагороду...

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Нью-йоркський музей мистецтва Metropolitan змінив назву відомої роботи французького художника Едгара Дега, присвячену танцівницям в українському народному вбранні, яка раніше називалася Russian dancers. Про це повідомила на...