«Один день з життя кандидатки». Фільм про жінок на місцевих виборах

від | Бер 5, 2021 | Дивитися, Новини, Фемкульт

Стрічка «Один день з життя кандидатки» розповідає про участь у місцевих виборах 2020 року чотирьох  жінок. Хтось з них виграв, хтось – програв, але кожна отримала безцінний досвід, яким прагне поділитись з іншими жінками. У фільмі не згадується належність кандидаток до якихось певних політичних партій.
Героїнями стали кандидатка в депутати Боярської міської ради Людмила Петраускене, кандидатка в депутати Львівської районної ради Ірина Трохим, кандидатка в депутати та посаду голови Феодосіївської ОТГ Євгенія Кравченко, кандидатка в депутати Ірпінської міської ради та на посаду мера Михайлина Скорик-Шкарівська. Стрічка фокусується на історіях жінок, випадках дискримінації та сексизму, з якими вони стикались, їхніх прагненнях та ідеях.

Місцеві вибори 2020 року стали унікальними – вперше в історії України була застосована 40-відстокова гендерна квота. Кількість учасниць перегонів стала рекордною — майже 140 000. Фільм став продовженням волонтерського моніторингового проєкту Громадського альянсу «Політична дія жінок» #вибориБЕЗсексизму, який розпочав свою роботу у вересні 2020 року.
Були створені гаряча лінія, де кандидатки могли отримати юридичну та психологічну допомогу, та чат-бот у Facebook, куди можна було повідомити про випадки сексизму й дискримінації кандидаток під час виборчої кампанії. Авторкою ідеї фільму є гендерна експертка, активістка Ірина Тишко: «Наша мета — показати реальну виборчу боротьбу звичайних жінок з великих і малих міст. Попри застосування такої цивілізованої практики позитивної дискримінації, як квоти, жінкам доводилося боротися не лише зі своїми конкурентами, а й з гендерними стереотипами та суспільними упередженнями. Це часто деморалізувало кандидаток, змушувало змінювати виборчу тактику, часом узагалі сходити з дистанції. Але всім жінкам треба віддати належне за їхню сміливість, адже вони творили нову реальність, де місце жінки — в політиці».

Прем’єра відбудеться 12 березня о 13:00 у кінотеатрі «Жовтень».Фільм буде подано на фестивалі, що фокусуються на гендерній тематиці та документальному кіно.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!