«Мені здається». Маша Єфросініна запускає онлайн-платформу про домашнє насилля

від | 03.02.2021 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Домашнє насильство залишається актуальною проблемою в Україні, адже пандемія вплинула на й без того невтішну статистику. До прикладу, протягом першої половини 2020 року до поліції надійшла 101 тисяча викликів через домашнє насильство. Це на 40% більше, ніж минулого року.
Боротися з домашнім насильством необхідно на різних рівнях. Важливо також змінювати жахливі «традиції», що досі існують у суспільстві та перетворилися на такі фрази, як «сама винна», «не треба виносити сміття з хати» та «б’є – значить любить».

Через страх засудження, сором та зневіру в те, що можна отримати допомогу й вирватися з кола насильства, жінки часто замовчують свої страждання та продовжують жити в особистому пеклі.
Маша Єфросініна і «Фонд Маша», Інститут когнітивного моделювання та Товариство Червоного Хреста України запускають всеукраїнську просвітницьку кампанію для боротьби з домашнім насильством, щоб говорити про проблему більше та постійно. Перший крок кампанії – анонімна онлайн-платформа «Мені здається», де постраждалі можуть розповідати свої історії. 
Минулого року від рук домашніх тиранів загинуло 74 людини. 141 особа під час таких побоїв дістала тяжкі травми, понад тисяча — легкі побої. Лише у Києві з 1 до 11 січня, в період новорічних свят, із заявами про домашнє насильство зверталося 743 особи. Зокрема, до поліції повідомляли 629 людей, решта телефонували на муніципальну гарячу лінію. Такі дані на презентації озвучила Маша Єфросініна.
«Говорити про цю масштабну проблему потрібно не тільки в листопаді в рамках 16 днів боротьби з домашнім насильством, не тільки після нових кричущих випадків. Лише системно працюючи над вирішенням проблеми, зокрема комунікаційно, регулярно підіймаючи цю тему, ми зможемо сформулювати нульову толерантність суспільства до домашнього насильства», – додала вона.
«Безліч жінок думають, що вони нікому не потрібні, тому не просять про допомогу. Мета платформи – показати, що їхні історії важливі. У шелтерах для жінок, які постраждали від домашнього насильства, я неодноразово бачила приклади, коли дівчата ділилися своїми стражданнями одна з одною, підтримували, навіть згодом разом винаймали квартири та запускали бізнеси. Тобто вони підставляли одна одній плече. Одна рука допомоги, одне підставлене плече допомагає дівчині не повернутися до кривдника. У створеній платформі ми бачимо таке віртуальне плече. Бо за статистикою зараз все геть погано – від 30 до 75% дівчат повертаються до кривдників», – продовжила Маша
«Мені здається». Маша Єфросініна запускає онлайн-платформу про домашнє насилля
Автори проєкту сподіваються, що платформа стане не тільки можливістю висловитися про наболіле, а й допоможе іншим жінкам розпізнати домашнє насильство та зробити крок до іншого життя. Користувачки, які захочуть розповісти свої історії, можуть бути абсолютно анонімними або залишити свої контакти, щоб отримати допомогу психологів. Крім того, на платформі можна знайти контакти спеціальних служб, куди можна звернутися по допомогу.
У подальших планах – створення viber-спільноти та психологічного курсу, а надалі запуск масштабної інформаційної кампанії.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку «Вишиті болем», яка триватиме до 2 лютого 2023 року. Історії зі збірних образів людей, котрі пережили сексуальне насильство під час війни, вишито на рушниках та...

Серед головних редакторів наукових журналів лише 8% жінок, а частка наукових авторок становить 26% — дослідження

Серед головних редакторів наукових журналів лише 8% жінок, а частка наукових авторок становить 26% — дослідження

Гендерний розрив серед головних редакторів наукових журналів більший, ніж вважалося раніше, а деякі редактори публікують багато власних статей у журналах, які вони редагують. Про це свідчать дані першого дослідження за...