Фільм «В іншому світі» та дискусія про аборти на Docudays UA

від | Гру 10, 2020 | Новини

До Міжнародного дня прав людини, 10 грудня о 15:00, Docudays UA покажуть фільм «В іншому світі», після якого відбудеться дискусія. Реєстрація за посиланням.
Документальна стрічка «В іншому світі» розповідає про сімейну пару, яка живе в Польщі. У них стабільна робота, двоє дітей-підлітків, щасливий шлюб, вони кохають одне одного. Але їхнє спокійне та організоване життя руйнує новина про те, що 40-річна Кася вагітна дитиною з синдромом Дауна. У цей момент вона може вирішити: народити або зробити аборт. Але їй не подобається жодне з цих рішень. Кожне з них призведе до драматичних наслідків і травм. Режисерка Анна Бединська за 26 хвилин розповідає нам піврічну історію їхнього надскладного вибору.
Онлайн-дискусія після фільму побудована навколо питання, чим є у сучасному світі право жінки зробити аборт, — як у правовому, так і в етичному контексті. Це свобода вибору та повага до права жінки на приватність — чи порушення права на життя дитини? Такі рішення складні та суперечливі, адже перебувають на перетині культурних, релігійних, етичних і правових площин, особистих та суспільних переконань і кордонів. Ця проблема також торкається меж втручання у приватне життя жінки.
Особливо актуальним це питання є у сучасній Польщі. Польський Конституційний суд визнав неконституційним положення, яке дозволяє проводити аборти у випадку тяжких дефектів плоду. Тобто переривання вагітності відтепер дозволено тільки в тих випадках, коли запліднення сталося під час зґвалтування чи інцесту, а також якщо вагітність загрожує життю жінки. Це спричинило масові протести, протистояння громадян, активісток й активістів, культурних лідерів та лідерок думок та навіть, уперше в історії католицької Польщі, штурм церков під час акцій.
Серед запрошених спікерок події: Марічка Падалко, ведуча новин ТСН на «1+1»; Катерина Шуневич, юристка та керівниця «Аналітичного центру ЮрФем»; Катерина Гольцберг, дитяча і сімейна психологиня, президентка Професійної асоціації дитячих аналітичних психологів. Модераторка події — Марічка Цип’ящук — керівниця Рівненського кіноклубу медіапросвіти Docudays UA «Права людини крізь обʼєктив», правозахисниця.
 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!