Хто отримав антипремію за сексизм у 2020 році

від | Гру 8, 2020 | Новини

У Києві вручили другу антипремію «Це яйце» за сексизм. Цього року номінантами та номінантками стали народні депутати, чиновники, кандидати і кандидатка на місцевих виборах, президент України, національні канали і місцеві видання.
Шляхом голосування з короткого списку претендентів на здобуття антипремії журі обрало переможців у двох номінаціях: «Сексистське висловлювання» та «Сексиський матеріал». Також цього року вперше антипремія «Це яйце» започаткувала спецпремію за випадок, який заслуговує окремої уваги. У номінації
«Секситські висловлювання» перемогу здобули:
Глава партії «Слуга народу» та керівник фракції, народні депутати Олександр Корнієнко і Давид Арахамія
Лідер партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко та голова фракції у Верховній Раді Давид Арахамія під час візиту до Миколаєва втрапили в сексистський скандал. Обговорили свою колегу Ірину Аллахвердієву: «Така піддута, звичайно, трохи. Чуть-чуть тюнінг too much». А також обговорювали колегу Тетяну Домбровську – кандидатку в мери міста Миколаєва від «Слуги народу»: «Баба робоча, взагалі. Як корабельна сосна. Вона тут від***рить триста зустрічей за чотири місяці. І виграє. Вона така наживо. Енергетика».
Координаторка з гендерних питань кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага» Ірина Славінська зауважує, що виборці більше не хочуть терпіти сексизм з вуст народних обранців і додає: «По-перше, одразу після початку скандалу політики стверджували, що відео є монтованим, і що вони тих слів нібито не говорили. Це цікавий симптом: дійсно, сьогодні політики не хочуть публічно асоціюватися із сексизмом, це вже не дуже модно. Тож перед ними тепер постає новий виклик – пора перестати говорити сексистські дурниці в приватному просторі. Якщо в душі людина сповідує зневажливе ставлення до жінок і дає собі право говорити про жінок у такому тоні, ці нахили важко приховати в публічній сфері  –  це як шило в мішку».
Іншим важливим фактом Славінська називає те, що Олександр Корнієнко записав вибачення – окреме відео, в якому визнає, що форму його висловлювання можна було сприйняти як сексистську.
«Звісно, краще було би пряміше сказати, що та форма  висловлювання є сексистською. Але нехай, не все одразу», – іронізує експертка й коментує далі: «У моїх очах це історія про злочин і кару. Неприпустимі слова – обурення широкої аудиторії – спроба списати все на монтаж і підступ недоброзичливців – обурення широкої аудиторії – вибачення та визнання сексизму. Це історія зі щасливим кінцем, яка свідчить, що виборці більше не хочуть терпіти сексизм у вустах народних обранців».
Кандидат на посаду міського голови Одеси Євген Червоненко
У програмі «Урядовий квартал» Євген Червоненко систематично ображав депутатку від фракції «Слуга народу» Галину Янченко. Вона пішла зі студії після фрази «Ваш уровень – научиться правильно, сдвинув ноги, сидеть на токшоу, девушка».
Медіаекспертка та тренерка з безпеки Інституту масової інформації Ірина Земляна наголошує, що народна депутатка Галина Янченко неодноразово публічно зіштовхувалася зі знецінюванням та приниженнями в свій бік. Випадок, який стався в програмі «Урядовий квартал», де Червоненко вдався до принизливих сексистських коментарів, не міг бути непоміченим.
«Низькість і ганебність висловлювання Червоненка викликають огиду, і коментувати їх зайве. Але цей кейс свідчить про те, що перед сексизмом не захищені всі, яку б посаду не обіймали. На сьогодні, на жаль, досягнення чи дії політикинь майже не обговорюють, натомість все зводиться до зовнішнього вигляду, кольору туфель і “розкажіть секрет, як жінці вдається працювати і суміщати з материнством”. У жінках все ще вперто не бачать професіоналок, і народні обраниці не стали винятком. Впевнена, що ми це змінимо»,  – зазначила Ірина Земляна.
Начальник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Кривому Розі Павло Дабіжа 
Начальник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Кривому Розі Павло Дабіжа у коментарі до допису депутатки Криворізької міської ради від Об’єднання «Самопоміч» Людмили Бурман написав таке: «Найбільше зло — це допустити жінок і дітей до прийняття важливих рішень, наприклад, до голосування, який би вигляд не мали ці люди. Саме тому загальне виборче право і рівність чоловіків і жінок, це — нісенітниця». Наразі коментар видалений, проте ми не бачили публічного вибачення за ці слова. Скрін за лінком.
Подібні вислови поширюють нетерпиме ставлення до жінок і є прикладом публічної мови ворожнечі за ознакою статі, говорить кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини Тамара Марценюк.
«Дуже прикро бачити, що усі зусилля держави за останні десятиліття із розбудови політики рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків зводяться нанівець подібними коментарями від посадовця»,  – зауважила експертка.
На її переконання, такі публічні думки є неприпустимими в демократичному суспільстві, яке багато років втілює ідеї рівності та прав людини. «Складається враження, що рівень освіти і професійної підготовки керівника Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді не відповідає стандартам»,  – відзначила Марценюк. Вона також порадила чиновнику ретельно перечитати такі важливі закони України як «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» та Закон України «Про засади запобігання і протидії дискримінації в Україні».
«Окремо в межах щорічної міжнародної кампанії “16 днів протидії гендерному насильству”, яка проходить наразі в Україні, варто нагадати, що подібні думки поширюють нетерпиме ставлення до жінок і є прикладом публічної мови ворожнечі за ознакою статі»,  – пояснює вибір журі Тамара Марценюк.
Повний список переможців за посиланням 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!