Хто отримав антипремію за сексизм у 2020 році

від | 08.12.2020 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

У Києві вручили другу антипремію «Це яйце» за сексизм. Цього року номінантами та номінантками стали народні депутати, чиновники, кандидати і кандидатка на місцевих виборах, президент України, національні канали і місцеві видання.
Шляхом голосування з короткого списку претендентів на здобуття антипремії журі обрало переможців у двох номінаціях: «Сексистське висловлювання» та «Сексиський матеріал». Також цього року вперше антипремія «Це яйце» започаткувала спецпремію за випадок, який заслуговує окремої уваги. У номінації
«Секситські висловлювання» перемогу здобули:
Глава партії «Слуга народу» та керівник фракції, народні депутати Олександр Корнієнко і Давид Арахамія
Лідер партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко та голова фракції у Верховній Раді Давид Арахамія під час візиту до Миколаєва втрапили в сексистський скандал. Обговорили свою колегу Ірину Аллахвердієву: «Така піддута, звичайно, трохи. Чуть-чуть тюнінг too much». А також обговорювали колегу Тетяну Домбровську – кандидатку в мери міста Миколаєва від «Слуги народу»: «Баба робоча, взагалі. Як корабельна сосна. Вона тут від***рить триста зустрічей за чотири місяці. І виграє. Вона така наживо. Енергетика».
Координаторка з гендерних питань кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага» Ірина Славінська зауважує, що виборці більше не хочуть терпіти сексизм з вуст народних обранців і додає: «По-перше, одразу після початку скандалу політики стверджували, що відео є монтованим, і що вони тих слів нібито не говорили. Це цікавий симптом: дійсно, сьогодні політики не хочуть публічно асоціюватися із сексизмом, це вже не дуже модно. Тож перед ними тепер постає новий виклик – пора перестати говорити сексистські дурниці в приватному просторі. Якщо в душі людина сповідує зневажливе ставлення до жінок і дає собі право говорити про жінок у такому тоні, ці нахили важко приховати в публічній сфері  –  це як шило в мішку».
Іншим важливим фактом Славінська називає те, що Олександр Корнієнко записав вибачення – окреме відео, в якому визнає, що форму його висловлювання можна було сприйняти як сексистську.
«Звісно, краще було би пряміше сказати, що та форма  висловлювання є сексистською. Але нехай, не все одразу», – іронізує експертка й коментує далі: «У моїх очах це історія про злочин і кару. Неприпустимі слова – обурення широкої аудиторії – спроба списати все на монтаж і підступ недоброзичливців – обурення широкої аудиторії – вибачення та визнання сексизму. Це історія зі щасливим кінцем, яка свідчить, що виборці більше не хочуть терпіти сексизм у вустах народних обранців».
Кандидат на посаду міського голови Одеси Євген Червоненко
У програмі «Урядовий квартал» Євген Червоненко систематично ображав депутатку від фракції «Слуга народу» Галину Янченко. Вона пішла зі студії після фрази «Ваш уровень – научиться правильно, сдвинув ноги, сидеть на токшоу, девушка».
Медіаекспертка та тренерка з безпеки Інституту масової інформації Ірина Земляна наголошує, що народна депутатка Галина Янченко неодноразово публічно зіштовхувалася зі знецінюванням та приниженнями в свій бік. Випадок, який стався в програмі «Урядовий квартал», де Червоненко вдався до принизливих сексистських коментарів, не міг бути непоміченим.
«Низькість і ганебність висловлювання Червоненка викликають огиду, і коментувати їх зайве. Але цей кейс свідчить про те, що перед сексизмом не захищені всі, яку б посаду не обіймали. На сьогодні, на жаль, досягнення чи дії політикинь майже не обговорюють, натомість все зводиться до зовнішнього вигляду, кольору туфель і “розкажіть секрет, як жінці вдається працювати і суміщати з материнством”. У жінках все ще вперто не бачать професіоналок, і народні обраниці не стали винятком. Впевнена, що ми це змінимо»,  – зазначила Ірина Земляна.
Начальник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Кривому Розі Павло Дабіжа 
Начальник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Кривому Розі Павло Дабіжа у коментарі до допису депутатки Криворізької міської ради від Об’єднання «Самопоміч» Людмили Бурман написав таке: «Найбільше зло — це допустити жінок і дітей до прийняття важливих рішень, наприклад, до голосування, який би вигляд не мали ці люди. Саме тому загальне виборче право і рівність чоловіків і жінок, це — нісенітниця». Наразі коментар видалений, проте ми не бачили публічного вибачення за ці слова. Скрін за лінком.
Подібні вислови поширюють нетерпиме ставлення до жінок і є прикладом публічної мови ворожнечі за ознакою статі, говорить кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини Тамара Марценюк.
«Дуже прикро бачити, що усі зусилля держави за останні десятиліття із розбудови політики рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків зводяться нанівець подібними коментарями від посадовця»,  – зауважила експертка.
На її переконання, такі публічні думки є неприпустимими в демократичному суспільстві, яке багато років втілює ідеї рівності та прав людини. «Складається враження, що рівень освіти і професійної підготовки керівника Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді не відповідає стандартам»,  – відзначила Марценюк. Вона також порадила чиновнику ретельно перечитати такі важливі закони України як «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» та Закон України «Про засади запобігання і протидії дискримінації в Україні».
«Окремо в межах щорічної міжнародної кампанії “16 днів протидії гендерному насильству”, яка проходить наразі в Україні, варто нагадати, що подібні думки поширюють нетерпиме ставлення до жінок і є прикладом публічної мови ворожнечі за ознакою статі»,  – пояснює вибір журі Тамара Марценюк.
Повний список переможців за посиланням 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

Британська благодійна організація The Women's Prize Trust, яка бореться за справедливість для жінок у світі книжок та присуджує премію письменницям за художню літературу, збирається запустити нову щорічну книжкову нагороду...

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Нью-йоркський музей мистецтва Metropolitan змінив назву відомої роботи французького художника Едгара Дега, присвячену танцівницям в українському народному вбранні, яка раніше називалася Russian dancers. Про це повідомила на...