Placeholder Photo

Must Have: Феміністичні тарілки

Почати
4 хв на читанння

Morra Ceramics – молодий бренд кераміки, який створила пара дівчат – Настя та Яна. Їхні вироби мають не лише естетичний вигляд, а й позицію. Нещодавно Morra Ceramics випустив феміністичну колекцію, а також розробив холдер для менструальних чаш. Розповідаємо історію дівчат.

«Ми познайомилися в Римі й жили там до пандемії, яка в березні 2020 року змусила нас роз’їхатися на п’ять місяців: Настя поїхала до Москви, Яна – до Харкова. У серпні ми знайшли спосіб зустрітися та осіли в Харкові, що згодом виявилося вдалою ідеєю, з огляду на всі події в Москві з Юлею Цвєтковою, арештами і переслідуваннями ЛГБТК+ людей (для нас це було важливо, тому що ми відкрита пара)».

«Нам давно хотілося створити проєкт на феміністичну та ЛГБТК+ тематику. Він мав бути нетиповим, але водночас потрібним практично кожній людині. Наш звичний спосіб життя був порушений, ми шукали натхнення, накидали ідеї та зупинилися на кераміці. Запустити Morra Ceramics нам допомогло те, що Яна колись протягом трьох років працювала в керамічному проєкті й знала всю внутрішню кухню.
Зараз ринок кераміки в Україні досить консервативний, загалом всі роблять схожі речі, ніхто не готовий до яскравих висловлювань та експериментів. А ми готові. Думаємо, що наш стиль буде так чи інакше змінюватися, тому що будемо змінюватися ми.

Зараз нам цікаво говорити через нашу кераміку про проблеми норми та її варіації, об’єктивізацію жіночого тіла, табуювання відкритої розмови про жіночу сексуальність і місячних, сором, який відчувають люди до своїх статевих органів та тіла, яке не вписується в кимось придумані рамки.
Історія основної колекції FEMINIST_KA почалася, коли ми придумали назву і випадково намалювали лого у вигляді жіночих грудей. Ми одразу зрозуміли, як повинні виглядати наші тарілочки – круглий напис, бортик. Залишалося знайти відповідну форму – першу пробну тарілочку ми зробили на основі залізної кришки від великої банки. Зараз у нас в основний колекції два розміри тарілок, які ми робимо в семи різних кольорах. Великі тарілочки (18 см) коштують 500 гривень, маленькі (13 см) – 250 гривень.

Наша друга колекція BOOBS & VULVAS ще в стадії розробки, доопрацювання та експерименту, але деякі тарілочки нам особливо подобаються і ми їх точно залишимо.
Нещодавно ми провели опитування, яке показало, що багато людей вже перейшли на менструальні чаші. Особисто у нас була проблема – в чому ж її зберігати. Перші чаші ми купили нa Амазоній, й вони були в класному пластиковому чохлі. Чаші в результаті не підійшли за розміром, а чохол залишився. Нова чаша була в чохлі з тканини – це не дуже зручно.

Пластиковий – прозорий, на видне місце не покладеш, з естетичної точки зору хотілося щось незвичайне. Так з’явилася ідея створити холдер для чаші у вигляді космічного корабля. Тому що чаші – це космос.
Думаємо, що це не кінцевий результат, можливо, ніжки будуть більш сферичними і додамо додаткову вентиляцію. Кришка буде точно зі зручною кулькою-соском.

У нас ще багато ідей, які ми плекаємо і хочемо реалізувати, але не можемо це робити з тією швидкістю, з якою хочеться, тому що у нас немає власної печі для випалювання (на яку ми накопичуємо гроші з продажу наших тарілочок).
Ми сильно залежимо від випалів інших керамічних майстерень. Зазвичай це збільшує кількість браку і швидкість, з якою ми робимо вироби на замовлення.