Світ парфумерії величезний, та розібратися в ньому самостійно буває складно. Разом із «Бомонд» ми дізналися про найзагадковішу групу ароматів у цьому чарівному всесвіті – нішеву парфумерію.

Що це таке і чому нішеві аромати відрізняються від усіх, навіть найдорожчих брендових парфумів, розповідає експертка «Бомонд» Світлана Короленко.

15 запитань про нішеву парфумерію

Даруємо знижку на нішеву парфумерію

30%

Промокод THEDEVOCHKI дає 30% знижки на нішеву парфумерію (окрім товарів на акціях) в магазинах мережі «Бомонд».
Промокод дійсний до грудня 2021 року.

«Нішеві аромати існують поза модою і найчастіше не схожі на те, до чого ми звикли».

01

Яка існує градація у світі парфумерії?
Світ парфумерії дуже великий, але можна виділити чотири групи. Перша – масмаркет, який використовує недорогі інгредієнти, що дозволяють зменшити собівартість товару та зробити його доступним для багатьох людей. Друга група – це селективна парфумерія, третя – мастиж і четверта – нішева парфумерія.
На фото: MAJDA BEKKALI Tendre Est La Nuit Clair
15 запитань про нішеву парфумерію

«Ніша – фантазія парфумера-художника, який формує якийсь певний аромат, пропускаючи його через свої почуття».

15 запитань про нішеву парфумерію

02

Що таке селективна парфумерія?
Селективна парфумерія – це парфумерія класу люкс. Вона слідує за модними трендами, на основі яких створюються образи ароматів. Виходять такі модні міксовані запахи, які можна змінювати залежно від сезону, трендової кольорової гами та настрою. У парфумів категорії люкс впізнаване обличчя, ця продукція у всіх на слуху. Композиції cтворюються висококласними фахівцями. Часто в рекламі таких ароматів ми бачимо зірок кіно, відомих музичних виконавців та топмоделей. Парфумерія класу люкс – це якісні та дорогі інгредієнти, складні композиції ароматів, великі витрати на рекламу.
На фото: CHOPARD Jasmin Moghol

«Ніша любить тишу, тому практично не рекламується».

03

Що таке мастиж?
Мастиж –  гібрид словосполучення mass market і слова prestige. Це місток, ланка між люксовою парфумерією та масмаркетом, часом для назви цієї групи парфумів навіть вживають слово bridge (з англ. – міст).  Мастиж – парфумерія з хорошими інгредієнтами, але флакони не такі ексклюзивні, реклами менше, що знижує вартість продукції. Мастиж розроблено для людей середнього класу, які користуються парфумерією щодня. Кожного дня ви можете використовувати якісні парфуми, залишаючи селективні флакони для особливих випадків.
На фото: SERGE LUTENS Politesse Gris Clair
15 запитань про нішеву парфумерію

«Нішевий аромат потрібно наносити на тіло, наприклад, на зап’ястя».

15 запитань про нішеву парфумерію

04

Що таке нішева парфумерія?
Нішева парфумерія – це мистецтво і магія парфумерії в усій її красі. Якщо порівняти парфумерів із художниками, то вони так само «малюють» комерційні замовлення за хороші гонорари, а для себе створюють шедеври. «Для себе» вони можуть створити шедеври за декілька місяців, а можуть присвятити цьому роки. Ніша – фантазія парфумера-художника, який формує якийсь певний аромат, пропускаючи його через свої почуття. Нішеві парфуми – це елегантність, простота, смак, стиль. Створення кожного з них супроводжує красива історія. Це відбувається саме тому, що під час створення таких ароматів парфумер не обмежений умовами контракту, бюджетом, дедлайнами, суворою концепцією бренда та тиском з боку замовника. 

У нішевій парфумерії використовуються дорогі й найчастіше натуральні інгредієнти. Це дає можливість художнику створювати витвір мистецтва у вигляді аромату, який ми будемо насолоджуватися. Зараз багато міжнародних організацій, що захищають флору і фауну, забороняють використовувати деякі види рослин і продукти тваринного походження. Нинішнє століття технологій дозволяє добувати рідкісну, «красиву» сировину, не знищуючи тварин, а також створювати в лабораторіях особливі ексклюзивні молекули, які можуть практично повністю передавати аромат, наприклад замші, шкіри, дерева, багатьох екзотичних квітів і фруктів. Зараз серед нішевих ароматів дуже багато успішних ароматів-гібридів, у яких гармонійно, красиво і дуже вдало поєднуються натуральні компоненти і ті, що створені в лабораторіях.

Ніша любить тишу, тому практично не рекламується. Якщо ви подивитеся на флакони з нішевої парфумерії, то помітите, що вони часто класичної форми. Вся цінність нішевих ароматів – це те, що всередині флакону. Проте є бренди, де і флакони парфумів – справжній витвір мистецтва. 

На фото: BVLGARI Le Gemme Reali Rubinia

«У нішевій парфумерії використовуються дорогі й найчастіше натуральні інгредієнти».

05

Якщо немає реклами, то як світ дізнається про нішеву парфумерію?
Нішеві аромати створюють парфумери, які вже мають якесь ім’я. Наприклад, Серж Лютанс до створення власного бренда працював фотографом, стилістом та візажистом у Vogue, потім 12 років співпрацював із Крістіаном Діором. Свій перший аромат
Feminite du Bois він створив для Shiseido в 1989-му, а компанію Parfums-Beauté Serge Lutens відкрив у 2000 році.
На фото: N.C.P. Olfactives 101 Clementine & Violet flower
15 запитань про нішеву парфумерію

«Нішевий парфум – це елегантність, простота, смак, стиль».

15 запитань про нішеву парфумерію

06

Чи правда, що на перше місце в нішевій парфумерії виходить парфумер?
Абсолютно правильно. Але є і деякі винятки. Наприклад, колишня головна редакторка французького Vogue Карін Ройтфельд створила свій бренд парфумерії, хоча не була спеціалісткою в цій галузі. Вона придумала історію – концепт майбутньої лінії Carine Roitfeld – сім ароматів, які розповідають про сім міст і сімох коханців. Імениті парфумери, виходячи з її бачення картини, створили ці аромати. У нас представлений бренд нішевої парфумерії Alexandre.J. Олександр Джей насамперед дизайнер інтер’єрів і тому розповідає свою історію не тільки через аромат, але і через флакони й упаковку. 

Бренд Amouage заснував султан Оману. Кажуть, що якось він вирішив подарувати друзям, які приїхали на свято, дещо незвичайне. Попросив парфумерів створити такі маленькі флакони дорогих парфумів, які б він як господар міг піднести гостям. І цей аромат настільки підкорив гостей, що вони почали кричати: «Де ми можемо такі купити?» Так і з’явився бренд. До речі, Amouage – один із небагатьох нішевих брендів, де є чітке розділення на чоловічі та жіночі.

На фото: CARINE ROITFELD 7 lovers Kar-Wai

«Нішеві аромати створюють парфумери, які вже мають якесь ім’я».

07

Як правильно пробувати нішеві аромати?
Потрібно любити аромати. Якщо ви тільки відкриваєте цей світ, не треба одразу бігти до нішевої парфумерії. Її потрібно вміти цінувати і розуміти, і відчувати, як вона буде розкриватися. Любителів нішевої парфумерії можна порівняти з гурманами. Тобто для того, щоб почати кайфувати від їжі або подорожей, потрібно вже насититися чимось простішим, щоразу піднімаючи планку.
Нішеві аромати існують поза модою і найчастіше не схожі на те, до чого ми звикли. Ніша дає можливість бути не таким, як усі.

Звісно ж, всі ми маємо різні смаки. Ми народжуємося з певними симпатіями й антипатіями, а також чутливістю до певних запахів. Після народження досвід починає змінюватися, ми ніби створюємо складний «банк запахів» спогадів і асоціацій. Уся ця збережена інформація і визначає – подобається аромат чи ні.

У наше ставлення до тих чи інших ароматів закладено багато, аж до того, що місце народження має значення. Люди, які живуть на Сході, люблять прянощі. Європейці – легкі, чисті й водночас квітові аромати. Японці схиблені на чистоті, тому для них аромат повинен бути невагомим. Ми ж схожі на дітей, що не дограли, бо довгий час були позбавлені вибору в парфумерії. Але щороку ми стаємо більш розбірливими.

На фото: ALEXANDRE.J HEAVEN
15 запитань про нішеву парфумерію

«Ніша дає можливість бути не таким, як усі».

15 запитань про нішеву парфумерію

08

Чи правда, що нішеві аромати на різних людях розкриваються по-різному?
Дійсно так, залежно від того, хто буде наносити аромат, він буде грати по-різному. Це відбувається завдяки натуральності компонентів, до того ж у кожної людини свій індивідуальний аромат тіла, який ви не чуєте. Роль грає і температура тіла, і вага, емоційний стан, і навіть їжа, яку ви їсте. Ніша має ще свій плюс. Окрім того, що ви полюбили цей аромат, треба, щоб він полюбив вас – тоді відкриваються його найсильніші сторони. Один і той самий аромат на одній людині може бути теплим та ніжним, а на іншій – зухвалим та агресивним.
На фото: KILIAN PARIS Straight To Heaven

«Окрім того, що ви полюбили цей аромат, треба, щоб він полюбив вас».

09

Як наносити нішевий аромат, щоби зрозуміти?
Нішевий аромат потрібно наносити на тіло, наприклад, на зап’ястя. Парфуми розкриваються завдяки теплу тіла, тому аромат треба наносити скрізь, де ви чуєте серцебиття, це ваші теплі зони. Це може бути живіт або зона декольте. Дуже добре аромати тримаються на волоссі. Якщо, використовуючи селективну парфумерію, можна «зайти в ароматну хмару», попередньо розпорошивши парфуми, навіть в одязі, то з нішею цього робити не варто – можуть залишитися плями.
На фото: JACQUES FATH Red Shoes
15 запитань про нішеву парфумерію

«У кожної людини свій індивідуальний аромат тіла, який ви не чуєте».

15 запитань про нішеву парфумерію

10

Як часто зараз з’являються нові нішеві бренди?
Зараз нішева парфумерія розвивається. Наприклад, порівняно нещодавно з’явився молодіжний бренд N.C.P. Olfactives, який вийшов зі Швеції. Молоді парфумери відійшли від класики, пропонуючи вам самостійно створити композицію, наклавши один аромат на інший. Порівняно молодих брендів досить багато – Serge Lutens усього 20 років, а нішевому бренду Amouage – 37 років. 
На фото: AMOUAGE Love Tuberose

«Зараз нішева парфумерія розвивається».

11

Чи всі відомі нішеві бренди родом із Франції?
У Франції є дуже хороша академія, яка готує парфумерів. Тому часто ми зустрічаємо парфумерів саме французького походження. Але є старовинні нішеві бренди і з інших країн. Історія британського бренда Atkinson почалася 200 років тому. В кінці 18 століття заповзятливий британець Джеймс Аткінсон створив парфумований бальзам, про який дізнався весь Лондон. У парфумера був ручний ведмідь, який зустрічав клієнтів біля дверей магазину. Саме його увічнили на емблемі бренда.
На фото: ATKINSONS Tulip Noire
15 запитань про нішеву парфумерію

«Важливо потрапити до хорошого консультанта, який закохає вас у нішу».

15 запитань про нішеву парфумерію

12

Ми говоримо, що ніша відрізняється простотою флакона, чи є й винятки?
Це може бути проста форма, але створена вручну з використанням незвичайних або дорогих матеріалів. Для створення пакування бренда Nobile 142 використовували старовинну технологію, якій понад 100 років. Для цього тонко нарізають шкіру і дерево, після чого «спресовують».
На фото: NOBILE 1942 Shamal

«Як без лібрето ти не зрозумієш балет, так без історії ти не зрозумієш аромат».

13

Наскільки важливо знати про бренд перед тим, як вибирати нішеву парфумерію. У ніші потрібна історія?
Ніша це і є історія. Важливо потрапити до хорошого консультанта, який закохає вас у нішу. Як без лібрето ти не зрозумієш балет, так без історії ти не зрозумієш аромат. Знайомлячись із нішевою парфумерією, ми дізнаємося нове про архітектуру і мистецтво. Ми приймаємо гру підтекстів і смислів, водночас відчуваємо особисту історію парфумера. Засновник відомого бренда By Kilian Кіліан Хенесі – спадкоємець відомої династії виноробів, виробників відомого коньяку Хенесі. Він закінчив чудову школу, ту ж парфумерну академію у Франції. І на якомусь етапі створив свій бренд, який отримав його ім’я. Адже Кіліан займається розробкою на всіх етапах – від аромату до дизайну флакона.
На фото: KILIAN PARIS Good Girl Gone Bad
15 запитань про нішеву парфумерію

«Знайомлячись із нішевою парфумерією, ми дізнаємося нове про архітектуру і мистецтво».

15 запитань про нішеву парфумерію

14

Ювелірні будинки працюють із нішевою парфумерією?
Дійсно, таке зустрічається. Наприклад, ювелірний дім Karlov випускає і люксові аромати, і нішеві, які щонайліпше підкреслять діаманти. Швейцарський люксовий бренд годинників і коштовностей Chopard випускає і люкс, і нішу для цінувальників. Не менш цікавий шлях ювелірного бренда Bvlgari – його перший парфум створювався у 80-х, це був неповторний аромат бутика, який клієнти могли отримати в невеликому флаконі в подарунок.
На фото: BVLGARI Le Gemme Reali Rubinia

«Любителів нішевої парфумерії можна порівняти з гурманами».

15

Чи правда, що шанувальники нішевої парфумерії – завзяті колекціонери?
Не можна сказати однозначно, але часто можна зустріти тих, у кого є по п’ять чи більше флаконів у колекції. Існують і справжні колекціонери, які полюють за старовинними колекційними зразками. Але тут варто розуміти, що якщо флакон був у використанні, то ми не почуємо його оригінальний аромат через 50 років.
На фото: ALEXANDRE.J LIYOLI
15 запитань про нішеву парфумерію

Фото: Олександра Злуніцина

15 запитань про нішеву парфумерію

Експерт з парфумів

15 запитань про нішеву парфумерію

Мережа «Бомонд» працює з усіма провідними світовими брендами як в елітному сегменті (такі як Chanel, Dior, Guerlain, Estee Lauder, Lancome, YSL, Sisley, Bobbi Brown, La Mer й інші), так і в більш доступному сегменті (Max Factor, L’Oreal, Maybelline та інші). Також у мережі «Бомонд» понад 50 брендів представлено ексклюзивно з повним та унікальним асортиментом для України. Це бренди парфумерії Amouage, Serge Lutens, Bond№9, Bvlgari, догляд за шкірою Sisley, Darphin, Ren, Stendhal, Dr.Brandt, Fresh Line, догляд за волоссям JF Lazartigue, Giovanni, декоративна косметика Bobbi Brown, Serge Lutens і багато інших.