Що це таке і чому нішеві аромати відрізняються від усіх, навіть найдорожчих брендових парфумів, розповідає експертка «Бомонд» Світлана Короленко.

Даруємо знижку на нішеву парфумерію
30%
Промокод THEDEVOCHKI дає 30% знижки на нішеву парфумерію (окрім товарів на акціях) в магазинах мережі «Бомонд».
Промокод дійсний до грудня 2021 року.
«Нішеві аромати існують поза модою і найчастіше не схожі на те, до чого ми звикли».
01

«Ніша – фантазія парфумера-художника, який формує якийсь певний аромат, пропускаючи його через свої почуття».

02
«Ніша любить тишу, тому практично не рекламується».
03

«Нішевий аромат потрібно наносити на тіло, наприклад, на зап’ястя».

04
У нішевій парфумерії використовуються дорогі й найчастіше натуральні інгредієнти. Це дає можливість художнику створювати витвір мистецтва у вигляді аромату, який ми будемо насолоджуватися. Зараз багато міжнародних організацій, що захищають флору і фауну, забороняють використовувати деякі види рослин і продукти тваринного походження. Нинішнє століття технологій дозволяє добувати рідкісну, «красиву» сировину, не знищуючи тварин, а також створювати в лабораторіях особливі ексклюзивні молекули, які можуть практично повністю передавати аромат, наприклад замші, шкіри, дерева, багатьох екзотичних квітів і фруктів. Зараз серед нішевих ароматів дуже багато успішних ароматів-гібридів, у яких гармонійно, красиво і дуже вдало поєднуються натуральні компоненти і ті, що створені в лабораторіях.
Ніша любить тишу, тому практично не рекламується. Якщо ви подивитеся на флакони з нішевої парфумерії, то помітите, що вони часто класичної форми. Вся цінність нішевих ароматів – це те, що всередині флакону. Проте є бренди, де і флакони парфумів – справжній витвір мистецтва.
«У нішевій парфумерії використовуються дорогі й найчастіше натуральні інгредієнти».
05
Feminite du Bois він створив для Shiseido в 1989-му, а компанію Parfums-Beauté Serge Lutens відкрив у 2000 році.

«Нішевий парфум – це елегантність, простота, смак, стиль».

06
Бренд Amouage заснував султан Оману. Кажуть, що якось він вирішив подарувати друзям, які приїхали на свято, дещо незвичайне. Попросив парфумерів створити такі маленькі флакони дорогих парфумів, які б він як господар міг піднести гостям. І цей аромат настільки підкорив гостей, що вони почали кричати: «Де ми можемо такі купити?» Так і з’явився бренд. До речі, Amouage – один із небагатьох нішевих брендів, де є чітке розділення на чоловічі та жіночі.
«Нішеві аромати створюють парфумери, які вже мають якесь ім’я».
07
Нішеві аромати існують поза модою і найчастіше не схожі на те, до чого ми звикли. Ніша дає можливість бути не таким, як усі.
Звісно ж, всі ми маємо різні смаки. Ми народжуємося з певними симпатіями й антипатіями, а також чутливістю до певних запахів. Після народження досвід починає змінюватися, ми ніби створюємо складний «банк запахів» спогадів і асоціацій. Уся ця збережена інформація і визначає – подобається аромат чи ні.
У наше ставлення до тих чи інших ароматів закладено багато, аж до того, що місце народження має значення. Люди, які живуть на Сході, люблять прянощі. Європейці – легкі, чисті й водночас квітові аромати. Японці схиблені на чистоті, тому для них аромат повинен бути невагомим. Ми ж схожі на дітей, що не дограли, бо довгий час були позбавлені вибору в парфумерії. Але щороку ми стаємо більш розбірливими.

«Ніша дає можливість бути не таким, як усі».

08
«Окрім того, що ви полюбили цей аромат, треба, щоб він полюбив вас».
09

«У кожної людини свій індивідуальний аромат тіла, який ви не чуєте».

10
«Зараз нішева парфумерія розвивається».
11

«Важливо потрапити до хорошого консультанта, який закохає вас у нішу».

12
«Як без лібрето ти не зрозумієш балет, так без історії ти не зрозумієш аромат».
13

«Знайомлячись із нішевою парфумерією, ми дізнаємося нове про архітектуру і мистецтво».

14
«Любителів нішевої парфумерії можна порівняти з гурманами».
15

Фото: Олександра Злуніцина
