Жіночі фільми. Що подивитися на Kharkiv MeetDocs

від | Жов 29, 2020 | Дивитися

Фестиваль  Kharkiv MeetDocs  триває до 31 жовтня, усі покази фільмів на сайті meetdocsfestival.com безкоштовні. Кількість сеансів на деякі картини з програми буде обмеженою. Важлива тема цьогорічного кінофестивалю – захист прав жінок та гендерна рівність.
«Для Сами»
«Для Сами» — це інтимна й епічна подорож до жіночого досвіду війни. Сповнений любові лист молодої матері до своєї дочки, фільм розповідає про життя Ваад аль-Катеб через п’ять років повстання в Алеппо, у Сирії, коли вона закохується, виходить заміж і народжує Саму, у той час як навколо неї розгортається руйнівний конфлікт.
Її камера знімає неймовірні історії про втрати, сміх і виживання, коли Ваад бореться з неможливим вибором — втікати чи ні, щоб захистити життя своєї дочки, коли від’їзд означає відмову від боротьби за свободу, заради якої вона вже так багато пожертвувала. Фільм є першою повнометражною документальною стрічкою режисерів Ваад аль-Катеб і Едварда Воттса, нагороджених премією «Еммі».

Великобританія, Сирія / 2019 / 100’
Жанр: повнометражний документальний фільм
Режисерка: Ваад аль-Катеб
«Для когось іншого»
У «Для когось іншого» ми стежимо за долями трьох жінок у їхній емоційній подорожі, що спонукає до роздумів, коли вони позичають свої тіла та виношують чужу дитину. Вони наче запрошують нас до себе, ділячись своїми очікуваннями й досвідом: до, під час і після вагітності у ролі сурогатних матерів. Історія відбувається в Каліфорнії, одному з небагатьох місць у світі, де комерційне сурогатне материнство є законним і куди дедалі більше європейців їздять, щоб винайняти сурогатну матір.

Швеція / 2020 / 90’
Жанр: повнометражний документальний фільм
Режисер: Свен Блюм
«Забуті» 
Історія кохання тих, хто не забув, ким є насправді, і про кого не маємо права забути ми. Коли війна нищить усе навколо — пізнавані пейзажі, знайомих людей, звичне життя, — залишається стиснути кулаки й не дати зруйнувати себе. Ця боротьба об’єднала вчительку Ніну та сімнадцятирічного Андрія. Пристрасть, яка спалахнула між ними, — чи не єдина зброя проти усього божевілля, що відбувається навколо. Події фільму — це не лише хроніки сьогодення, це актуальна спроба розібратися в тому, на що здатне кохання.
Одну з ролей у фільмі грає відома українська художниця та скульпторка Марія Куліковська, яка на початку фільму робить власний артперфоманс і знищує свої скульптури, повторюючи тим самим правдиву історію, яка відбулася на заводі «Ізоляція» в Донецьку 2014 року.

Україна, Швейцарія / 2019 / 90’
Жанр: драма, ігровий
Режисерка: Дарія Онищенко
«У пошуках Саллі»
Молода жінка з сім’ї вищого класу перетворюється на комуністичну бунтарку і потрапляє до списку осіб, найбільш розшукуваних військовим урядом. Вона йде в підпілля, і сім’я більше ніколи її не побачить. Через чотири десятиліття режисерка Тамара Давіт поєднує таємниче життя своєї тітки Саллі та переосмислює ефіопський «червоний терор» — період насильства, потрясінь і масових убивств, який майже знищив ціле покоління освічених молодих людей у країні.

Канада / 2020 / 78’
Жанр: повнометражний документальний фільм
Режисерка: Тамара Давіт
Гідроізоляція
Айше, Хавла і Рехаб виконують місію – вони усувають витоку, очищають резервуари для води і показують домогосподаркам, як правильно поводитися з водою. Після втрати чоловіка, Айше пройшла навчання у своєї кращої подруги і першої жінки-водопровідниці з Йорданії – Хавли Аль-Шейх, щоб мати можливість забезпечувати своїх трьох дітей. З тих пір вони разом працюють в громадській організації водопровідників, яку заснувала Хавла і стають близькими подругами.
По мірі наближення 40-річчя Айше, вона ділиться своїми мріями про самореалізацію з Хавлою, яка спонукає її поставити мету і йти до неї. Здавалося б, сама Хавла домоглася всього – поки вона не постала перед судом через звинувачення у корупції.
Репутація організації водопровідників страждає так само, як дружба Айше і Хавли. Айше як і раніше сповнена рішучості заробляти на життя сантехнікою. Вона розвиває свій власний бізнес, влаштовуючись на роботу в своєму селі, дистанціюючись від організації і поступово стаючи незалежною. Коли Хавле потрібна Айше для надання свідчень в суді, Айше не знає, що робити – бути вірною своїй найкращій подрузі або зосередитися на власному бізнесі?

 
Документальний, Німеччина 2019, 88’
Режисерка: Даніела Кьоніг

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!