Жіночі фільми. Що подивитися на Kharkiv MeetDocs

від | 29.10.2020 | Дивитися

Час читання: ( Кількість слів: )

Фестиваль  Kharkiv MeetDocs  триває до 31 жовтня, усі покази фільмів на сайті meetdocsfestival.com безкоштовні. Кількість сеансів на деякі картини з програми буде обмеженою. Важлива тема цьогорічного кінофестивалю – захист прав жінок та гендерна рівність.
«Для Сами»
«Для Сами» — це інтимна й епічна подорож до жіночого досвіду війни. Сповнений любові лист молодої матері до своєї дочки, фільм розповідає про життя Ваад аль-Катеб через п’ять років повстання в Алеппо, у Сирії, коли вона закохується, виходить заміж і народжує Саму, у той час як навколо неї розгортається руйнівний конфлікт.
Її камера знімає неймовірні історії про втрати, сміх і виживання, коли Ваад бореться з неможливим вибором — втікати чи ні, щоб захистити життя своєї дочки, коли від’їзд означає відмову від боротьби за свободу, заради якої вона вже так багато пожертвувала. Фільм є першою повнометражною документальною стрічкою режисерів Ваад аль-Катеб і Едварда Воттса, нагороджених премією «Еммі».

Великобританія, Сирія / 2019 / 100’
Жанр: повнометражний документальний фільм
Режисерка: Ваад аль-Катеб
«Для когось іншого»
У «Для когось іншого» ми стежимо за долями трьох жінок у їхній емоційній подорожі, що спонукає до роздумів, коли вони позичають свої тіла та виношують чужу дитину. Вони наче запрошують нас до себе, ділячись своїми очікуваннями й досвідом: до, під час і після вагітності у ролі сурогатних матерів. Історія відбувається в Каліфорнії, одному з небагатьох місць у світі, де комерційне сурогатне материнство є законним і куди дедалі більше європейців їздять, щоб винайняти сурогатну матір.

Швеція / 2020 / 90’
Жанр: повнометражний документальний фільм
Режисер: Свен Блюм
«Забуті» 
Історія кохання тих, хто не забув, ким є насправді, і про кого не маємо права забути ми. Коли війна нищить усе навколо — пізнавані пейзажі, знайомих людей, звичне життя, — залишається стиснути кулаки й не дати зруйнувати себе. Ця боротьба об’єднала вчительку Ніну та сімнадцятирічного Андрія. Пристрасть, яка спалахнула між ними, — чи не єдина зброя проти усього божевілля, що відбувається навколо. Події фільму — це не лише хроніки сьогодення, це актуальна спроба розібратися в тому, на що здатне кохання.
Одну з ролей у фільмі грає відома українська художниця та скульпторка Марія Куліковська, яка на початку фільму робить власний артперфоманс і знищує свої скульптури, повторюючи тим самим правдиву історію, яка відбулася на заводі «Ізоляція» в Донецьку 2014 року.

Україна, Швейцарія / 2019 / 90’
Жанр: драма, ігровий
Режисерка: Дарія Онищенко
«У пошуках Саллі»
Молода жінка з сім’ї вищого класу перетворюється на комуністичну бунтарку і потрапляє до списку осіб, найбільш розшукуваних військовим урядом. Вона йде в підпілля, і сім’я більше ніколи її не побачить. Через чотири десятиліття режисерка Тамара Давіт поєднує таємниче життя своєї тітки Саллі та переосмислює ефіопський «червоний терор» — період насильства, потрясінь і масових убивств, який майже знищив ціле покоління освічених молодих людей у країні.

Канада / 2020 / 78’
Жанр: повнометражний документальний фільм
Режисерка: Тамара Давіт
Гідроізоляція
Айше, Хавла і Рехаб виконують місію – вони усувають витоку, очищають резервуари для води і показують домогосподаркам, як правильно поводитися з водою. Після втрати чоловіка, Айше пройшла навчання у своєї кращої подруги і першої жінки-водопровідниці з Йорданії – Хавли Аль-Шейх, щоб мати можливість забезпечувати своїх трьох дітей. З тих пір вони разом працюють в громадській організації водопровідників, яку заснувала Хавла і стають близькими подругами.
По мірі наближення 40-річчя Айше, вона ділиться своїми мріями про самореалізацію з Хавлою, яка спонукає її поставити мету і йти до неї. Здавалося б, сама Хавла домоглася всього – поки вона не постала перед судом через звинувачення у корупції.
Репутація організації водопровідників страждає так само, як дружба Айше і Хавли. Айше як і раніше сповнена рішучості заробляти на життя сантехнікою. Вона розвиває свій власний бізнес, влаштовуючись на роботу в своєму селі, дистанціюючись від організації і поступово стаючи незалежною. Коли Хавле потрібна Айше для надання свідчень в суді, Айше не знає, що робити – бути вірною своїй найкращій подрузі або зосередитися на власному бізнесі?

 
Документальний, Німеччина 2019, 88’
Режисерка: Даніела Кьоніг

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Номінація на «Оскар» — це вже увага до України. Команда фільму «Будинок зі скалок» прокоментувала результати премії

Номінація на «Оскар» — це вже увага до України. Команда фільму «Будинок зі скалок» прокоментувала результати премії

«Будинок зі скалок» став єдиним фільмом, номінованим на премію «Оскар-2023», та другим в історії з-поміж стрічок, серед країн-виробників яких є Україна. Нагороду отримав конкурент у номінації — фільм про російського...

Український фільм-призер Берлінале-2023 вийшов онлайн

Український фільм-призер Берлінале-2023 вийшов онлайн

Ігровий фільм української режисерки Надії Парфан «Це побачення», який отримав спеціальну відзнаку Міжнародного журі на Берлінському міжнародному кінофестивалі 2023 року, з’явився в онлайн-кінотеатрі Takflix. Фільм «Це...