Менсплейнінг на картинах 17 століття

від | Сер 13, 2020 | Фемінізм

Рік тому твіт письменниці та комікеси з Детройту Ніколь Терзіні про менсплейнінг став віральним.
«Я заходжу в інтернет, щоби просто прокрутити стрічку, потвітити та трохи відволіктися, – розповідає  вона. – І того дня я побачила, як чувак пояснює жінці її власний жарт – зі мною таке траплялося багато разів».
Раніше Терзіні уникала подібних дратівливих розмов, але тієї миті щось запалало в ній. Вона загуглила «жінка, оточена чоловіками» (бо саме так, за словами письменниці, відчуває себе в подібний момент) й натрапила на картину 17-го століття, на якій жінка оголює груди посеред натовпу лисих чоловіків.

Вона додала підпис до картини, який миттю став хітом: «Може, якщо я покажу їм цицьки, вони припинять пояснювати мені мої ж жарти».

У термінології сексизму менсплейнінг — це небажані та часто зайві поради або пояснення з боку чоловіків про те, що жінки і самі знають та розуміють.

Нещодавно американка випустила антисексистські меми у своїй новій книжці «Чоловіки, яких слід уникати в мистецтві та житті» (Men to Avoid in Art and Life). Вона послідовно висвітлює досвід жінок, яких переслідують тролі, «секс-експерти» та інші менсплейнери.

Для ілюстрацій Ніколь Терзіні знову використала живопис 17-го століття.

«Менсплейнери пояснюють очевидні речі поблажливо, — каже Терзіні. — Їхня думка завжди непрошена. Ніхто не благає їх про пояснення. Один із моїх найулюбленіших жартів про це — «Дозвольте пояснити ваш досвід життя».
Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!