Білокур та Айвазовський на хустках українського бренда

від | Лип 1, 2020 | FITTING ROOM, Треба брати

Час читання: ( Кількість слів: )

Історія OLIZ почалася з поєднання мистецтва та моди, і зараз бренд не відходить від цієї ідеї в проєкті «Музейна колекція».

Коли світ завмер у локдауні, бренд отримав листа від Одеського художнього музею з пропозицією. Співробітники піар-відділу ОХМ запропонували надрукувати на хустках картини, зробити якісний і стильний аксесуар із шовку, який би гідно представив музей. OLIZ мав великий досвід роботи з живописом і погодився на колаборацію.

«Ми були неймовірно щасливі, адже шанс працювати зі світовими шедеврами випадає не щодня. Відбираючи картини для друку, раптом з‘явилася думка про те, що можна зробити з цієї ідеї благочинний проєкт, – розповідають у бренді. – Це буде наш вклад у підтримку музеїв, насамперед, це інформаційна допомога. Показати, що музеї почали відходити від образу нудних та пильних залів із купою картин та розвиваються разом із нами: мають свої сайти, сторінки в соціальних мережах, беруть участь у медійних проєктах і проводять зустрічі, концерти та лекції. До того ж проєкт – це і фінансова підтримка».

У рамках цієї колаборації з Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва, з музеєм історії Києва, музеєм Івана Гончара, Одеським художнім і Львівським історичним музеями були створені шовкові хустки із зображенням картин великих художників, а також предметами експозицій та старими фотографіями Києва і Львова.
«У нас не було певних критеріїв відбору картин чи експонатів, ми йшли інтуїтивно, спираючись на свої відчуття, дитячі спогади, особисті уподобання, – розповідають у OLIZ. – Як можна не обрати Айвазовського з його морськими пейзажами? «Ранок на морі» – одна з найромантичніших картин: ніжні відтінки рожевого небосхилу та золото сходу сонця – неможливо намилуватись. Огорнешся шовком хустини – наче до прохолодної морської води доторкнувся. Це просто треба відчути, роздивитись.

А на картинах Білокур виросло чимало поколінь українців. Ці картини, як спогади дитинства, дивовижний окремий світ літа – з фруктами, польовими квітами, бабусиним полем та великою пахучою клумбою з півоніями – все вимальовано з найдрібнішими подробицями».

Вогняний півень з косівської миски кінця ХІХ століття підкорив всю команду веселим настроєм та бойовим характером із першої миті. Півень в українських народних уявленнях — сонячний птах.

Півень мав магічну захисну силу. На хустинці півень з глиняної миски майстра Михайла Баранюка зображено стилізовано, у стилі народного живопису.

Окрема гордість бренда – хустки зі старовинними фотографіями Києва та Львова.
«Це безцінний скарб – спогади про міста минулих століть. Фотокартки ми розташували на білому тлі, щоб яскраві кольори не відволікали увагу, а вже обрамлення зробили в актуальних кольорах».
Бренд наголошує, що зараз проєкт “Музейний” лише набирає обертів та запрошує до колаборації нові музеї.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!