Усі люди – сестри. Феміністичні футболки українського бренда

від | Чер 21, 2020 | FITTING ROOM, Треба брати

Бренд Mavka презентував лінійку феміністичних футболок з різними написами. Засновниця Віра Гринишина розповіла, що хотіла зробити футболки з принтами на теми, про які соромляться говорити. Для знімання запросили чотирьох дівчат, кожна з яких пройшла свій шлях до фемінізму.

«Жила була дівчинка Віра. Віра вірила, що є любов, що в шлюбі чоловік – голова сім’ї і добувач всіх благ для родини, а жінка – то Берегиня вогнища, мама і господиня, – розповідає свою історію Віра. – Минув час, і моє вогнище, яке я оберігала, стало менших розмірів, бо чоловік, як ракета Ілона Маска полетів у відкритий відрив. Я прозріла, коли, сидячи біля вогнища, спостерігала, скільки я всього могла зробити, якби не повелася на стереотип, який нам вкладають у голови ще з народження, – дівчина має ось так робити, а хлопчик – ось так. Почала гребти з усіх сил, щоб відшукати, чого хочу саме я, а не «хранительніца очага».

«Вперше я назвала себе феміністкою у 16 років, коли усвідомила, що поведінка на той час хлопців, а тепер і чоловіків, не є нормальною. Залицяння після чіткого «ні», кетколінг на вулицях, сексистські жарти і вислови, моральне насилля і цькування. Завжди доводилося робити вдвічі більше, вдвічі сильніше, щоби довести, що ти чогось варта у цьому світі. Боротьба триває і до сьогодні, бо чоловіки досі займають привілейовану позицію у суспільстві. Не взяти участі у цьому проєкті я не могла, бо це шанс показати, що ми – сила», – додає одна з героїнь проєкту журналістка Тетяна Мойсеєва.

Футболки можна придбати на сторінці бренда в інстаграмі або на сайті. Вони стануть чудовим подарунком і для себе, і для подруги.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!