Follow me: Феміністичний канал «Кінікіня»

від | Кві 30, 2020 | Фемінізм

Час читання: ( Кількість слів: )

Чотири феміністки та один профеміст із Харкова створили освітньо-розважальний фемпроєкт «Кінікіня».
«Наша діяльність спрямована на розуміння того, яким повинен бути фемінізм у 2020 році, – розповідають активістки. – Ми намагаємося систематизувати інформацію, наявну у сучасних дослідників (-ниць) у галузі соціології, філософії, психології, антропології та зіставити їх із реаліями повсякденного активізму і простих побутових взаємин».

Харків’яни поступово налагоджують взаємодію з феміністками з інших міст. Товаришки з «Феміністичної майстерні» зі Львова вже захотіли взяти участь у проєкті та написати кілька текстів для майбутніх випусків.
До процесу знімання відео залучена вся команда. «Ми обговорюємо і складаємо список тем / ідей для відео. Далі дивимося, що вже знято на ці теми на просторах ютуба, і думаємо, а чи можемо ми зробити краще або сказати щось нове? Якщо так, то та чи інша тема закріплюється і потрапляє до списку для подальшої реалізації. Потім кожна з нас вибирає тему, яка їй цікава з цього списку і збирає матеріал, пише текст. Після того як текст написаний, ми його спільно редагуємо, зокрема, адаптуючи під тих, хто буде його говорити», – розповідають активістки про творчий процес.
На каналі вже вийшло відео про етичний гумор та сексистські жарти, віктимблеймінг та Стамбульську конвенцію.

 
«У нас у планах багато ідей, зокрема, ми хочемо пробувати відповідати на «незручні» запитання накшталт «чи потрібно боротися феміністкам із порно», «шведська модель – не ідеальна?» тощо. Важливо сказати, що ці теми, насамперед, ми хочемо порушувати для громадської рефлексії та діалогу, а не тому що володіємо таким собі «абсолютно істинним знанням», – продовжують дівчата. – Ще у нас у планах відео про фемінізм і культуру, взаємозв’язок із філософією і соціологією. Якщо дивитися далеко вперед, то ми сподіваємося ще знімати відеоінтерв’ю, зокрема з виїздами за кордон, і займатися документальним кіно. Але, як-то кажуть, реалізовувати потрібно все поступово, а там вже подивимося».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!