Куди звертатися у разі домашнього насильства?

від | Кві 7, 2020 | Фемінізм

Час читання: ( Кількість слів: )

Зараз багато жінок залишилися в одному приміщенні з аб’юзерами. У всьому світі маємо невтішну статистику зростання домашнього насильства. Розповідаємо, куди йти по допомогу та до кого звернутися, якщо ви стали жертвою чи знаєте жінок, які зараз опинилися у справжній пастці.

Денні центри

Центри, де можна отримати допомогу чи консультацію, працюють у телефонному режимі.
Постраждалі можуть скористатися послугами денного центру у таких містах: Харків, Слов’янськ, Одеса, Херсон, Рубіжне.

Якщо постраждала захоче прийти й отримати очну консультацію, їй не відмовлять, але зважайте на загальний карантин. У Києві працює денний центр «Право на здоров’я» в режимі онлайн та офлайн. Соціально-психологічну, юридичну допомогу можна отримати:

 • вул. Довженка, 2, каб. 11, станція метро «Шулявська» (від 23.03.2020 Пн-Пт з 10:00 до 18:00);
 • онлайн (скайп: Liudmyla Sabadash (з усіх питань); скайп: Артем Герасименко (з юридичних питань);
 • за телефоном (093) 743 78 33; Пн-Пт з 10.00 до 18.00.

 

Гарячі лінії

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації зараз працює цілодобово. Усі консультації надаються анонімно, безкоштовно та конфіденційно.

 • Проконсультуватися у будь-який час можна за безкоштовними номерами: 0 800 500 335 (зі стаціонарних), 116 123 (з мобільних).
 • Онлайн-звернення можна залишити на сайті або через електронну пошту:info@la-strada.org.ua чи месенджер на сторінці ГО «Ла Страда-Україна».
 • Цілодобово працює й урядова гаряча лінія за номером 1547.
 • Психологічну підтримку телефоном та онлайн надає Київський міський центр роботи з жінками: 044 272-15-00 або 15-00. Скайп-консультації – з 9:00 до 18:00 за записом телефонами або через повідомлення про бажаний час консультації в skype – dovira1500.

Притулки та мобільні бригади

Притулки, створені за підтримки UNFPA Україна, працюють у звичайному режимі у Кривому Розі, Бердянську, Харкові. Слов’янську, Одесі, Херсоні, у Вороновиці (Вінницька область) та Краснопавлівці (Харьківська область). Притулок у Маріуполі зачинено на карантин.
Механізм направлення до притулку залишився незмінним – через гарячу лінію чи заяву до поліції. Проте через карантин потрібно мати довідку від лікаря про відсутність симптомів ГРЗ.
В Києві працює притулок на базі Київського міського центру роботи з жінками (044 272-15-00 або 15-00),  але для поселення треба зібрати велику кількість юридичних документів та медичних довідок.
Шість мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, створені за підтримки UNFPA, продовжують надавати допомогу та підтримку учасникам бойових дій в АТО/ООС та членам їхніх родин у Київській та Миколаївській області.
Через Skype, Viber та телефонний зв’язок усі команди:

 • консультують дружин ветеранів, сімейні пари щодо налагодження емоційного клімату на період карантину;
 • організовують онлайн-групи взаємопідтримки учасників бойових дій в АТО/ООС та їхніх рідних, щоби навчатися разом долати труднощі;
 • надають планові психологічні консультації учасникам бойових дій в АТО/ООС та членам їхніх родин;
 • здійснюють соціальний супровід у питаннях оформлення пільг, соціальних допомог, матеріальних виплат, декларацій із сімейним лікарем, належного оформлення документів, зокрема під час подання онлайн;
 • консультують у випадках домашнього насильства.

Контакти психологічної та соціальної підтримки вказані нижче.

Як діяти, якщо є ризик потрапити в ситуацію домашнього насильства

Кампанія «Розірви коло» ділиться планом безпеки, створеним за допомогою МВС України:

 • Завчасно сплануйте план втечі з будинку;
 • Зробіть копії або фото важливих документів, сховайте їх або передайте родичам, друзям чи близьким для вас людям;
 • Завчасно підготуйте речі першої необхідності, ліки, документи, дублікати ключів та гроші, зберігайте такі речі в надійному та доступному для вас місці або у людини, якій довіряєте;
 • Домовтесь із сусідами, друзями або близькими людьми щодо сигналів про перебування у небезпеці, щоб вони знали, коли ви потребуєте допомоги, а також щодо вашого тимчасового місця перебування;
 • Навчіть дітей не втручатися у конфлікт дорослих, вміти покликати на допомогу та викликати 102.

 
Домашнє насильство і за часів без вірусу – величезна проблема. Смертність від побоїв та знущань за 2017 рік склала 50 тис. жінок у всьому світі, згідно зі статистикою ООН. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна третя жінка страждає від цієї проблеми.
Від насильства (фізичного та сексуального) страждають 1,1 мільйона українських жінок на рік. Водночас дві третини жертв насильства замовчують свою проблему, що робить офіційну статистику майже у 20 разів меншою, кажуть експерти.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!