«Баби Круті Чуваки». Феміністично-хуліганський трек від гурту QARPA

від | Бер 8, 2020 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Спеціально до 8 Березня замість тюльпанів у целофані: феміністично-хуліганський, танцювальний трек «Баби Круті Чуваки» від гурту QARPA (слухати тут та на Apple Music)

 
У пісні можна почути довгі списки жіночих прізвищ та імен, що римуються, – незалежно від часу, в який вони жили чи професій, у яких були найкращими.

“Сара Бернар, Оксана Забужко і Саша Грей – знайдіть їх тут і складіть правильний пазл. Посил пісні в тому, щоби вкотре зрушити з місця тлустий стереотип про те, що історію творили чоловіки, а жінки були лише їхніми музами. Бо скільки би здобутків не мали жінки в наші дні завдяки минулим і теперішнім старанням суфражисток і феміністок, однаково в мові звичайного офісного планктону проскакує «Дєвочки, ви бутерброди намажте, а ми покуримо підемо», досі ми чуємо про себе чи своїх доньок «тижедєвочка», та й оплата праці жінок і чоловіків навіть у цивілізованих європейських країнах досі відрізняється! Жінки-політикині, художниці, акторки, вчені, письменниці – всі вони за те, щоби дівчинка, виростаючи, знала про своє місце не «на кухні» чи «у спальні», а там – де їй самій заманеться. Ця пісня – веселий копняк перешкодам і стереотипам на шляху повноцінного жіночого розвитку. Ну й насамкінець, ця пісня – щоби танцювати. Бо хіба не цей рух символізує людську свободу”, –  каже фронтвумен гурту Ірена Карпа.

«Йди вперед давай до того, що ти хочеш. Ти ж для цього народилася на світ. Забивай на всіх, хто голову морочить, бо всі круті жінки… передають тобі привіт!»

 
Фото: Олександр Кісіль

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!